Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15, 2010 7:18 am

...
Απλά ΤΕΛΕΙΟ!
Αν και η μητέρα της Αντόρα πρόσεξε τον Μορ την πιο άσχημη στιγμή... :angel 2:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15, 2010 9:46 am

κι αλλο μαριεεεεε ειναι απιστευτικοοοο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15, 2010 9:49 am

Ευχαριστώ παιδιά! να 'στε καλά! hug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15, 2010 9:50 am

we are being honest dear! Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Imperio στις Κυρ Μάης 16, 2010 5:22 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16, 2010 2:00 am

Υπέροχο! Πολύ καλή η μητέρα της Αντορα. Έχω αγωνία να μάθω τί συνέβη στον Κορν. (Κάτι κακό ελπίζω evil )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 6:43 am

Ε λοιπον υποκλινομαι για αλλη μια φορα!!!!

Μαριε βαλε και αλλο!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:18 am

Σελίδα από σημειώσεις του Μορ, κάτι μέρες μετά από το σημείο που είμαστε στην ιστορία.

Πάντα το ήξερα πως ήμουν διαφορετικός. Σκεφτόμουν πολύ παράξενα... ήταν σαν να ήμουν -στην καλύτερη περίπτωση- από άλλον πλανήτη. Και το πλήρωνα. Το πλήρωνα που δεν τους έμοιαζα. Είναι τόσο μεγάλη η μανία του κόσμου να μην αποδεχτεί το διαφορετικό... τόσο μεγάλη. Γι’ αυτό και από μικρός είχα γίνει απόμακρος από αυτόν τον κόσμο στον οποίο ποτέ δεν κατάφερα να γίνω μέλος. Οι γονείς μου λυπόντουσαν για μένα. Έβλεπαν τον γιο τους να μετατρέπετε σε ερείπιο, πριν καλά-καλά παει στο σχολείο. Ήταν όμως και περήφανοι.
Το πρώτο βιβλίο, ήρθε στα χέρια μου όταν ήμουν πέντε χρονών. Μόλις είχα μάθει να διαβάζω. Ένα χρόνο πριν από την εποχή που μάθαιναν τα φυσιολογικά παιδιά δηλαδή. Γιατί εγώ δεν ήμουν φυσιολογικός... ήμουν ένα τέρας! Από τότε κόλλησα. Κάθε μέρα, μόνη μου συντροφιά ήταν ένα βιβλίο. Ο μόνος μου φίλος και σύμμαχος. Μετά πήγα στο σχολείο. Εκεί κορόιδευαν τα βιβλία μου, χλεύαζαν την διαφορετικότητα που μου πρόσφεραν. Τα διαλείμματα ήμουν πάντα μόνος μου, συντροφιά με τον υπέροχο κόσμο ενός βιβλίου. Εκτός και αν κάποιος συμμαθητής μου που δεν είχε τι καλύτερο να κάνει, περνούσε καμιά βόλτα από κοντά μου για να διασκεδάσει με τον Διαφορετικό, τον Παράξενο, τον Αταίριαστο. Και όταν λεω να διασκεδάσει, δεν εννοώ φυσικά να μου κάνει παρέα. Σκίσιμο βιβλίων, βία, κοροϊδία, αυτά ήταν μόνο λίγα από τα χόμπι τους. Και τότε, σαν να μην έφταναν τα υπόλοιπα προβλήματα, ήρθε και μια νέα, απρόσμενη πληγή... ο Θάνατος. Τότε έπεσα σε πένθος. Μαύρο πένθος. Και ο πατέρας μου τότε εκτός από τον πόνο του για την μητέρα, έπρεπε να υποφέρει και από τις τύψεις για την δική μου κατάθλιψη. Δεν το άντεχα. Κατέρρευσα. Είχα γίνει πτώμα. Κλείστηκα στον εαυτό μου ακόμα περισσότερο. Με έπιαναν κρίσεις, έκλαιγα. Οι υπόλοιποι συμμαθητές μου με φωνάζανε κλαψιάρη. Δεν έφταιγαν αυτοί... δεν ήξεραν. Δεν μπορούσαν να ξέρουν τι περνάω. Αυτή ήταν η δικαιολογία που τους έβρισκα. Και σιγά-σιγά, καθώς περνούσαν τα χρόνια χάθηκε και αυτή. Άρχισα να παραδέχομαι πως ήταν απαράδεκτοι, πως καμιά δικαιολογία δεν τους έσωζε. Και τότε ήρθε το μεγάλο ερώτημα... από ποιον? Από ποιον δεν θα τους έσωζε καμιά δικαιολογία? Δεν υπήρχε κάποιος να επιβάλει την δικαιοσύνη. Και έτσι άρχισαν όλα. Μια σειρά από φιλοσοφίες, από απόψεις. Μετά γνώρισα τον Τιμόν. Ο μόνος που έγινε φίλος μου. Και ακόμα πιο μετά, την Έλγα. Ήμασταν αρκετά καλοί φίλοι. Ήθελε να με ακούει. Είχαμε μεγάλη διαφορά απόψεων βέβαια, αλλά εμένα μου έφτανε που ήξερε ποιος είμαι. Με γοήτευε, τολμώ να πω, που υπήρχε κάποιος άνθρωπος που ήξερε πόσα μπορώ να πετύχω. Που μπορώ να φτάσω. Ήταν όμως και αυτή επηρεασμένη από τον κόσμο της επιφάνειας, και όταν το κατάλαβα ήταν αργά... Την ίδια εποχή, ήρθε στην ζωή μου και η Αντόρα. Ένα βλέμμα ήταν αρκετό. Από τότε όλα άλλαξαν. Μαζί με την Αντόρα όμως, ήρθε και ο Κορν. Μαύρη σελίδα στην ζωή μου... ίσος όμως να έφταιγα και εγώ κάπου.
Όμως όσος καιρός και αν περάσει, πάντα θα έχω την ψευδαίσθηση πως υπάρχει ένας τόπος όπου θα είμαι αποδεκτός. Όπου πλάσματα σαν εμένα δεν θα είναι στο περιθώριο. Όμως πλέον δεν μιλάμε για ψευδαισθήσεις, αλλά για γεγονότα. Τόσα χρόνια να περιμένω, και επιτέλους ήρθε η στιγμή. Ο δρόμος είναι ανοικτός... και όταν επιτέλους πάρω ότι χρειάζεται, θα έρθω πίσω. Και τότε θα υπάρχει κάποιος να επιβάλει την δικαιοσύνη. Κάποιος που θα τιμωρεί το άδικο. Κάποιος σαν εμένα.

Μόρχαρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:21 am

ΤΙ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!

wir wollen more mor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:24 am

τέλειο Μάριε!!! μου αρέσει ο τρόπος που το παρουσιάζεις!!! Μπράβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:33 am

Δύο λόγια έχω να πω.
Σπόιλερ:

Βάλε κι άλλο όποτε μπορέσεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:36 am

Σας ευχαριστώ παιδιά! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:38 am

τιποτα μαριε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:39 am

εμείς ευχαριστούμε για την υπέροχη ιστορία που μας δίνεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 1:48 am

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μάης 27, 2010 4:17 am

Tι υπέροχο. inloving
Μου θυμίζει τον τρόπο σκέψης μου σε κάποιες καταστάσεις.
Συνέχισέ το!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιουν 09, 2010 9:12 am

ειμαι απαραδεκτη τωρα το ειδα shyy μαρεσει που κανα και παράπονα :angel 2:

Μαριε ειναι τέλειο όπως πάντα , γραφεις υπέροχα στο εχω ξαναπει !!
Αδικησε !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 5:36 am

θα βάλεις ποτέ συνέχια??????? think
ή θα μου βγάλεις το λάδι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 7:47 am

Kι εγώ ήθελα να ρωτήσω...Υπάρχει συνέχεια έτσι? :funny:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 8:13 am

Καταρχας Μαριες θελω να σου ζητησω ενα μεεεεεγαλο ΣΥΓΓΝΩΜΗ που τοσο καιρο η ανεπροκοπη δεν μπηκα για να διαβασω τη συνεχεια shyy shyy Crying or Very sad Σου επιτρεπω να με πυροβολησεις,να με κρεμασεις.Οτι θες!!!(θα προβαλω φυσικα αντισταση :angel 2: evil )


Και τωρα μπαινω στο ψητο.

Το τελευταιο κομματι πραγματικα με συγκλονισε!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad
Εδω οχι μονο φαινονται ολες οι σκεψεις και τα συναισθηματα του Μορ,τα οσα περασε και τις προσδοκιες του,αλλα και το ταλεντο του δημηουργου(ναι ναι εσενα λεω Very Happy ).Αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση:Ποτε θα βαλεις τη συνεχεια?? :funny: :funny:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 8:14 am

μόλις την γράψω :funny:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 7:52 am

κ ποτε θα ειναι το ευτυχες γεγονος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 8:10 am

τώρα lolll

Ο Μορ προχωρούσε με ένα αργό βήμα προς την τάξη.
Μακάρι να λείπει και σήμερα, μακάρι να λείπει και σήμερα. Έλεγε και ξανά ‘λεγε συνέχεια από μέσα του.
Οι ευχές του όμως δυστυχώς δεν βγήκαν αληθινές.
«ο Κύριος Τέλειος απ΄ εδώ δεν μας έκανε την χάρη να ξεκουμπιστεί και σήμερα ε?» ψιθύρισε ο Μόρχαρ στον Τιμόν μόλις τον πλησίασε σε μια ασφαλή απόσταση χρησιμοποιώντας λέξεις και εκφράσεις που δεν συνήθιζε.
«Ω ναι... δυστυχώς σήμερα μας τίμησε με την παρουσία του.» απάντησε ο Τιμόν, γελώντας για ένα παράξενο λόγο. Μα καλά, τι το αστείο έβρισκε στην υπόθεση?
«κάποιο παράξενο γεγονός που να συνδέετε με την άφιξη του?» ρώτησε ο Μορ προσπαθώντας να καταλάβει τι ακριβώς ήταν αυτό που είχε κάνει τον φίλο του να γελάσει.
«Ναι! Η δικιά σου... καλά, καλά μην αρχίζεις. Η όχι-δικιά σου» συμπλήρωσε προλαβαίνοντας το σχόλιο που είχε έτοιμο ο Μορ. «Τέλος πάντων. Η Αντόρα είναι κάπως παράξενα... Νομίζω πως είχαν ένα καβγά.»
«Τι θα πει νομίζεις είχαν ένα καβγά? Γιατί? Έμαθες όλα τα άλλα και το μόνο που με ενδιαφέρει το άφησες πίσω?»τώρα ο Μορ είχε θυμώσει. Και δεν θυμώνει ποτέ.
«Κοίτα, δεν είμαι κατάσκοπος κανενός!» του αντιγύρισε ο Τιμόν με εξίσου άγριες διαθέσεις.
«Κάτι πρέπει να ξέρεις!» επέμεινε αυτός.
«Νομίζω πως έχει κάποια σχέση με τον λόγο που έλειπε χθες ο άλλος... έλεγαν κάτι για μια υπόσχεση που δεν τήρησε, και κάτι τέτοια »
«μάθαμε γιατί έλειπε?»
«όχι... σου είπα! Δεν είμαι κατάσκοπος για να παρακολουθώ τους άλλους και να σου δίνω αναφορά!» είπε ο Τιμόν με μάτια γουρλωμένα απ’ τα νεύρα.
«Ναι... δίκαιο έχεις. Συγνώμη. Αλλά... να, αν την πλήγωσε, θα....»
«Τι? Θα του βγάλεις την ακτίνα λέιζερ ή θα τον διαλύσεις με τα πανίσχυρα σου μπράτσα? έλα ρε... ξέρουμε και οι δυο πως δεν θα μπορέσεις να κάνεις τίποτα.» του υπενθύμισε προφανώς ακόμα θυμωμένος.
«Ω ναι... ξέρω πως αυτός την προστατεύει παραπάνω απ’ τον καθένα... δεν αφήνει ούτε κουνούπι να την πειράξει. Φυσικά και θα ήταν μεγάλος εγωισμός εκ μέρους μου να πιστέψω πως είμαι κάτι σαν σωτήρας της ή κάτι τέτοιο, έστω για ένα δευτερόλεπτο.» είπε ο Μορ με μια αδύναμη φωνή, και το γνωστό, μελαγχολικό ύφος.
«Πάλι μόνος σου μιλάς...»
Αλλά ο Μορ δεν τον άκουσε. Η προσοχή του ήταν στραμμένη σε μια σκηνή στο πίσω μέρος της τάξης. Εκεί, σε ένα θρανίο καθόταν η Αντόρα στεναχωρημένη και δίπλα ο Κορν να την πειράζει.
Μα πως τολμούσε? Νόμιζε πως έτσι θα την κάνει καλύτερα ο βλάκας?
Και πριν προλάβει να τελειώσει την σκέψη του, η Αντόρα έπεσε κάτω με μια στριγκλιά. Ο Κορν φαίνεται το είχε παρακάνει στην πλάκα. Η ανησυχία του Μορ έφτασε στο όριο καθώς περίμενε την Αντόρα να δείξει σημάδια ζωής.
Η Αντόρα ευτυχώς σηκώθηκε, με γυρισμένη όμως την πλάτη στον Κορν. Μάλλον είχε κτυπήσει άσχημα...
Πριν προλάβει ο Μορ να κάνει την κακή σκέψη η Αντόρα γύρισε, κρατώντας την μέση της.
«ηλίθιε» σχημάτισε με το στόμα της, με ένα υπερβολικά προσποιητό θυμό ενώ ταυτόχρονα έσκασε ένα χαμόγελο όλο νάζι.
«Και εγώ σ’ αγαπώ.» της έκλεισε αυτός το μάτι μιλώντας της με παρόμοιο τρόπο.
Ο Μορ κοίταξε ντροπιασμένος το πάτωμα. Προφανώς ο Κορν ήξερε τον τρόπο για να την κάνει να νιώσει χαρούμενη καλύτερα από αυτόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 8:19 am

αχ!!!είναι τέλειο!!! inloving
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 8:20 am

Πηρα μια χαρα προς στιγμην αλλα Crying or Very sad

ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ :congrats:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού   Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29, 2010 8:21 am

αυτον τον κορν θα τον κανω παστιτσιο καποια στιγμη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Δημιουργίας :: Γράφοντας...-
Μετάβαση σε:  
Ο Καταραμένος Πρίγκιπας και η Καλύβα του Σοφού - Σελίδα 7 310
phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις