Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Twilight vs Harry Potter

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Twilight vs Harry Potter
Twilighy
Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_rcap
 21% [ 6 ]
Harry Potter
Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_lcap59%Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_rcap
 59% [ 17 ]
και τα δυο
Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_rcap
 20% [ 6 ]
κανένα
Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Queen Maeve
Βέλλα
Βέλλα
Queen Maeve

Number of Posts : 1435
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 7:36 pm

To οτι ενα βιβλιο ειναι best seller αποδυκνυει οτι ενα μεγαλο μερος του κοινου μπηκε στην διαδικασια να το αγορασει και να το διαβασει!!
Οταν προκειται ομως για τριλογια η τετραλογια στην δικη μας περιπτωση και παραμενει στην κορυφη στην λιστα και ειναι αρα no1 στις προτιμησεις του κοινου αυτο για εμενα λεει πολλα!
Φυσικα και υπαρχουν βιβλια που ειναι συγγραφικα αριστουργηματα και παραμενουν αγνωστα στο ευρη κοινο, δεν ειπε κανεις το αντιθετο!
Ανηκω και εγω στην κατηγορια των βιβλιοφαγων!Εχω διαβασει τοσο που ουτε μπορεις να φανταστεις!!
Απλα ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν κολλαω σε ψευτοκουλτουριαρικους τυπους και μπορω να διαβασω τα παντα!!
Και ουτε σκοπος αυτης της συζητησης ειναι για να σας αλλαξουμε γνωμη!
Ο καθενας εχει τα γουστα του και τις προτιμησεις του!
Αυτο που ζηταμε ειναι να σεβαστειτε το γεγονος οτι ενα μεγαλο μερος του κοινου λατρευει αυτα τα βιβλια!!
Ειναι πολυ ασχημο κατι το οποιο ο αλλος λατρευει να βγαινει καποιος και να το λεει σκουπιδι η απολυτο τιποτα!!Μπορεις να πεις την αποψη σου με πολυ πιο κομψο τροπο!!
Εχω μαθει να σεβομαι τα γουστα και τις προτιμησεις των αλλων και το ιδιο ζηταω και απο τους αλλους!!! wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevia
Νεκρομαντης
Νεκρομαντης
Erevia

Number of Posts : 728
Registration Date : 15/02/2010

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22, 2010 11:55 pm

Φυσικά και δείχνει ότι το προτιμά το κοινό, κι εγώ μπορώ να διαβάσω τα πάντα (μέχρι και άρλεκιν έχω διαβάσει) αλλά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ένα best seller γίνεται τέτοιο επειδή διαβάζεται εύκολα. Μπορεί να είναι καλό, μπορεί και όχι, αυτό δεν είναι απαραίτητο.
Και την ξέρω αυτή την αίσθηση. Όταν μου βρίζανε τον Άρχοντα πώς να αισθανόμουν? Απλά η απάντησή μου σχεδόν ποτέ δεν είχε να κάνει με το πόσο πούλησε.
Και τέλος πάντων επειδή σπαμμάρουμε, μήπως να ανοιχτεί σχετικό τόπικ για να το συζητάγαμε (ακα μαλλιοτραβηχτούμε :llol:) ελεύθερα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Queen Maeve
Βέλλα
Βέλλα
Queen Maeve

Number of Posts : 1435
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 12:22 am

Το γεγονος οτι πουλησε σημαινει οτι ειναι στις προτιμησεις του κοσμου!!!!!!
Δεν ειπε κανεις οτι βασιζεται εκει αλλα οχι οτι ειναι και απολυτα τιποτα!!!!
Νομιζω οτι εχω θιξει παντου τα επιχειρηματα μου πανω στο twilight και το ειπα και αυτο σαν κατακλιδα!!
Δεν ειμαστε εκτος τοπικ γιατι αυτο το τοπικ μιλαει για αυτη την κοντρα αρα μπορουμε να (μαλλιοτραβηχτουμε)διαφωνησουμε ελευθερα!! :llol:
Ασε που εχω την εντυπωση οτι ενα τετοιο τοπικ θα γεμιζε καθαρα μονο δικα μας ποστ! :llol:

Και τελος το ξαναειπα δεν με νοιαζει το γεγονος οτι δεν σας αρεσει!!
Περι ορεξεος κολοκυθοπιτα!!
Αρκει να μην μιλατε με υποτιμιτικο τροπο!! :ts:

Και για να κλεισω τις αποψεις μου πανω στο twilight της εχω δωσει στο αντιστοιχο τοπικ!!!
Οποιος λοιπον θελει ας ριξει μια ματια οχι τιποτα αλλο αλλα να μην ξανακανω κανενα ποστ σεντονι! :llol:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eilin
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
eilin

Number of Posts : 1303
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Τα Δακτυλίδια της Δύναμης
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 12:32 am

συμφωνω με την queen maeva
καταλαβαινω οτι εχετ διαφορετικα γουστα και δεν σας αρεσει αλλα πρεπει να σεβαστειτε και την γνωμη των αλλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevia
Νεκρομαντης
Νεκρομαντης
Erevia

Number of Posts : 728
Registration Date : 15/02/2010

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 1:45 am

Ποιος είπε ότι δεν τη σεβόμαστε? :konfus:
Ίσα ίσα. Ο καθένας ό,τι του αρέσει διαβάζει. Απλώς κι εμείς πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τη θέση μας για να μην παρεξηγούμαστε. Εγώ δεν θα υπερασπιζόμουν ένα βιβλίο με πρώτο επιχείρημα το πόσο πουλάει. Μόνο εκεί διαφωνώ, κατά τ' άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τι σας αρέσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Queen Maeve
Βέλλα
Βέλλα
Queen Maeve

Number of Posts : 1435
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 4:39 am

Αντε παλι!!!!
Εχω καταντησει να κανω διαλογο του παραλογου!!!!!
Εχω πει χιλιαδες φορες την αποψη μου για το twilight!
Μην με κανετε να ξαναλεω τα ιδια και τα ιδια γιατι κατανταει κουραστικο για τους υπολοιπους!
Και εγω σου ειπα οτι μεσα στα ολα επιχειρηματα που εχω πει ειναι και αυτο!
Αν ειναι δυνατον!
Ενας δισκος δεν φαινεται οτι ειναι καλος απο τις πωλησεις του???
θα μας τρελανετε τελειως!!
Το ιδιο ισχυει και ως ενα μερος και για τα βιβλια!!
Σου ξεκαθαρισα οτι δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν βιβλια πολυ καλα τα οποια δεν ανηκουν σε αυτη την κατηγορια αλλα οταν ενα βιβλιο <<πουλαει>>τοσο πολυ
αποδικνυει και την δυναμη του στο κοινο!
Και δεν το παιρνει ο αλλος μονο και μονο επειδη ειναι best αλλα γιατι κατι βρισκει σε αυτο!
Ειδικα οταν μιλαμε για τριλογιες κτλ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevia
Νεκρομαντης
Νεκρομαντης
Erevia

Number of Posts : 728
Registration Date : 15/02/2010

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 9:49 am

Μα κι εγώ αναγκάζομαι να απαντάω, γιατί ή άλλα λέω κι άλλα λες ή λέμε το ίδιο με άλλα λόγια, δεν ξέρω. Εγώ δεν μιλάω μόνο για το Λυκόφως. Εντάξει, εμένα δεν με εντυπωσιάζει, άλλους ναι, δεκτόν, τέλος. Μιλάω γενικά. Ανεξαρτήτως προϊόντος, απλά δεν πιστεύω ότι τα ύψη των πωλήσεων είναι πάντα ανάλογα της αντικειμενικής ποιότητας. Αυτή είναι η θέση μου και δεν πιστεύω ότι θίγω κάποιον έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Daughter of Moonlight
Βέλλα
Βέλλα
Daughter of Moonlight

Number of Posts : 2356
Registration Date : 09/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:30 am

Συμφωνω απολυτα με την Erevia...το βιβλιο σαν βιβλιο και εκφραση ας το παραδεκτουμε δεν αξιζει μια....η πλοκη ομως και ο τροπος που παρουσιαζει τα παντα η συγγραφεας ειναι αρκετα ενδιαφερουσα....
Και κατι αλλο....απο περιεργεια θελω να μαθω ποια αγαπητη φαν της τριλογιας τετραλογιας (η οτι ειναι) ειχε διαβασει τα βιβλια πριν βγει στο φως της δημοσιοτητας η ταινια με τον κουκλο κατα καποιες ρομπερτ.....πληροφοριακα ρωταω παντα και δεν θελω να θιξω κανεναν...ειλικρινα απαντηστε μου σας παρακαλω./.... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nοsferatu
Druis
Nοsferatu

Number of Posts : 13
Registration Date : 23/04/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:37 am

4 ΨΗΦΟΥΣ Η ΤΟΥΑΛΕΤΑ???το τουαιλάιτ?

Αναμφίβολα υπερεκτιμημένο βιβλίο από όλες τις πλευρές/επιφάνιες/γωνίες και γεωμετρικούς χώρους.

Ένα καθαρό λάβ στόρι, χωρίς ουσιαστική υπόθεση...

Όλα περιστρέφονται γύρω από τον Ενδουάρδο που τον κυνηγάει η Μπέλλα που την κυνηγάει ο λύκος που τον κυνηγάει η γκαντεμιά...


Και θα συμφωνήσω με την Ερέβια...η μισή Αμερική ακούει Χάνα Μοντάνα...τώρα αυτό πάει να πει πως είναι μεγάλη καλλιτέχνης?

Υ.Γ Σας αφήνω τώρα.Πρέπει να πάω να φάω μισό στρέμα αγγελάδες και ενάμισι πρόβατα.Εμεις οι ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΙ προσέχουμε πολύ τη διατροφή μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zayne
Administrator
Founder
Administrator  Founder


Number of Posts : 5292
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πανοπλία από Μίθριλ
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:40 am

Βασικα εσεις οι ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΙ να προσεχετε λιγακι τα λογια σας μην ριξω κανα μπαν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nοsferatu
Druis
Nοsferatu

Number of Posts : 13
Registration Date : 23/04/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:47 am

Δε νομίζω να χρησιμοποίησα κάποια προσβλητική λέξη.Καυστικότητα ονομάζεται αυτό που πας να τιμωρήσεις με μπαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zayne
Administrator
Founder
Administrator  Founder


Number of Posts : 5292
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πανοπλία από Μίθριλ
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:49 am

Καυστικοτητα ονομαζεται κατι που γινεται τετ α τετ!

Πισω απο την οθονη του υπολογιστη πολλοι κανουν τον μαγκα!

Τεσπα! το επομενο ποστ να ειναι σχετικο με το θεμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Queen Maeve
Βέλλα
Βέλλα
Queen Maeve

Number of Posts : 1435
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:53 am

Αγαπητη μου πολλες απο εμας ηξεραν το twilight!!!!!
Oι περισσοτερες απο εμας τα εχουν διαβασει και στα αγγλικα!
Οπως και πολλα αλλα βιβλια που δυστηχως δεν εχουν κυκλοφορησει στην Ελλαδα!
Υπαρχει και αυτη η μεριδα του κοινου!!
Οπως και πολυ κοσμος το εμαθε απο την ταινια!
Και ο αρχοντας των δαχτυλιδιων ετσι αναγνωριστηκε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν αξιζει!!
Οσο αφορα τον Κουκλο Ρομπ ειναι κουκλος και μας αρεσει τι το κακο βρισκετε και σε αυτο??
Το αν εσεις δεν βρισκετε τιποτα το ενδιαφερον ειναι δικαιωμα σας!!
Αλλα ειναι και δικο μας δικαιωμα να το λατρευουμε,να το αγαπαμε.να μην το συγκρινουμε με τιποτα αλλο!!Σε εμας εδωσε πολλα πραγματα!!
και φυσικα θα χτυπηθουμε στα πατωματα για χαρη του Ρομπ και για οποιον αλλον θελουμε!!

Τωρα αφηστε με παρακαλω γιατι μολις ειδα το τρειλερ
και μιας και ανηκω στο κοινο των μη<< χορτοφαγων>>
θελω να ριξω την λυποθυμια μου!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zayne
Administrator
Founder
Administrator  Founder


Number of Posts : 5292
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πανοπλία από Μίθριλ
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:55 am

εγω ειμαι χορτοφαγος κανονικος! :llol:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Will Of Abyss
Βέλλα
Βέλλα
Will Of Abyss

Number of Posts : 2833
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 11:06 am

Όπως είπες κ πιο πριν, το επόμενο ποστ να είναι σχετικό με το θέμα.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
just reaper
3rd Year
3rd Year
just reaper

Number of Posts : 61
Registration Date : 18/02/2010

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 1:21 pm

Ο καθένας στον τομέα του. Ασχοληθείτε εσείς με edward , να ασχοληθούμε εμείς με Alice.

Δυστηχώς όμως θα διαφωνήσω και εγώ για το ότι ένα βιβλίο που πουλάει είναι και καλό. Παίζει πολύ ρόλο η διαφήμηση. Έτσι ένα μέτριο βιβλίο με καλή διαφήμηση θα πουληθεί.

Το Twilight ήταν σίγουρα πρωτότυπο και ύστερα από αυτό έγιναν μόδα τα Χορτοφάγα Βαμπιρ. άρα μάλλον έκανε αίσθηση. Θα ήταν όμως πολύ καλύτερο αν δεν επικεντρωνόταν τοσο πολύ στο πόσο πολύ θέλει ο ένας τον άλλο και βάζοντας έτσι και άλλα πράματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Basiliki
Βέλλα
Βέλλα
Basiliki

Number of Posts : 1038
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 2:33 pm

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα...!!
γιατι καποιοι δεν καταλαβενουν οτι σε καποιους αλλους αρεσουν πραγματα διαφορετικα..!!
ειναι δηλαδη σαν να θελετε να μου πειτε οτι το Χοκγουαρτζ υπαρχει..κ οτι καποια στιγμη καποιοι απο εμας θα πανε σε αυτη τη σχολη...?!!??
καπως ετσι γινετε κ στο Twilight παρουσιαζει δηλαδη μια κατασταση η οποια δεν υπαρχει...ενας ερωτας απιστευτος που αμα καποιος καταφερει κ τον ζησει τοτε θα ειναι κ ευτυχισμενος.και η συγγραφεας (για οσους μπορουν να ξεχωρισουν μια καλη συγγραφη) σου αποδιδει μια κατασταση παρα πολυ ωραια...!!
το ιδιο κανει κ η Ροουλινκγ αλλα σε αλλο θεμα...δηλαδη αν η Ρουλινκγ εγραφε το Twilight μετα το Harry Potter θα το διαβαζατε..??? και θα σας αρεζε κιολας..?
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
just reaper
3rd Year
3rd Year
just reaper

Number of Posts : 61
Registration Date : 18/02/2010

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:06 pm

Αν αναφέρεσαι σε μένα, ο τρόπς γραφής της μου αρέσει. Είναι πολύ παραστατικός και σε βάζει ωραία στο κλίμα όταν περιγράφει πράγματα. Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι συνέχεια θεοποιεί τον ένα στα μάτια του άλλου, λογικό μεν αφού είναι ερωτευμένοι, αλλά νομίζω το παρακάνει ώρες ώρες.

Επίσης για να μην μπερδευόμαστε. Δεν είπα ποτέ ότι δεν μου αρέσει το twilight, αλλιώς δεν θα καθόμουν να ασχοληιώ κάν μαζί του. Αυτό που λέω είναι ο λόγος που προτιμώ το Χαρι ποτερ απο twilight.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eilin
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
eilin

Number of Posts : 1303
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Τα Δακτυλίδια της Δύναμης
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23, 2010 10:51 pm

Basilina Black έγραψε:
Συμφωνω απολυτα με την Erevia...το βιβλιο σαν βιβλιο και εκφραση ας το παραδεκτουμε δεν αξιζει μια....η πλοκη ομως και ο τροπος που παρουσιαζει τα παντα η συγγραφεας ειναι αρκετα ενδιαφερουσα....
Και κατι αλλο....απο περιεργεια θελω να μαθω ποια αγαπητη φαν της τριλογιας τετραλογιας (η οτι ειναι) ειχε διαβασει τα βιβλια πριν βγει στο φως της δημοσιοτητας η ταινια με τον κουκλο κατα καποιες ρομπερτ.....πληροφοριακα ρωταω παντα και δεν θελω να θιξω κανεναν...ειλικρινα απαντηστε μου σας παρακαλω./.... Smile

πρωτον ειναι τετραλογια και δευτερον εγω τα χα διαβασει πριν ακομα βγει το πρωτο και οταν βγηκε δεν πηγα και το δα πολυ αργοτερα το δα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 27, 2010 1:39 am

Queen Maeve έγραψε:
Dark Princess έγραψε:
Σορυ αλλα πως συγκρινεις ενα θρυλο ενα βιβλιο φαινομενο με το ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΟΤΑ?
Και βεβαια Χαρι Ποτερ μεχρι το μεδουλι!!!!!!

Αγαπητη μου το να αποκαλεις απολυτα τιποτα ενα βιβλιο που εχει γινει παγκοσμιο μπεστ σελερ ειναι αμι τι αλλο
τραγικο!!
Δεχομαι το γεγονος οτι μπορει να μην σου αρεσει αλλα δεν δεχομαι να το χλευαζεις!!!
Σεβασου το γεγονος οτι μπορει να υπαρχουν και αντιθετες αποψεις απο την δικη σου!!

και σε περιπτωση που δεν το ξερεις το <<απολυτα τιποτα>> σου
εχει σπασει καθε ρεκορ!!
Ριξε μια ματια εδω και αλλη φορα να εισαι πιο προσεχτικη στις εκφρασεις σου!



Σπόιλερ:

Το γεγονος οτι πουλισε δε διχνει τιποτα αντιθετως δειχνει μια ακρως εμπορικη ταση που εχει κατστρεψει τη μαγεια του βιβλιου που λαχταρουσεες να διαβασεις στο συγκεκριμενο βιβλιο ξερεις απο την αρχη τι θα γινει ακομα και αν εχεις αρνητικο δικτη iq Και ενα τοσο εμπορικο βιβλιο γραμενο απο αμερικανιδα μονο σκουπιδι μπορει να ειναι που τολμουν να το συγκρινουν με βιβλια θρυλους οπως του Στεφαν Κινγκ Αυτο ειναι μεγαλη προσβολη !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 27, 2010 1:41 am

Σοφία μου, λίγο πιο ήρεμα όμως ε?
Σε αυτή την "εμπορική τάση", συμφωνώ και εγώ, ωστόσο λίγο πιο ήρεμα γιατί δεν θέλω καβγάδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eilin
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
eilin

Number of Posts : 1303
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Τα Δακτυλίδια της Δύναμης
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 27, 2010 3:30 am

Πραγματικα θα σε παρακαλουσα να χαμηλωσεις τουε τονους σου γιατι συγκρατουμαι με δυσκολια μπορει για σενα να ειναι σκουπιδι οπως λες για μενα ομως ειναι ενα απο τα αγαπημενα μ βιβλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Imperio
Moderator
Moderator
Imperio

Number of Posts : 5537
Registration Date : 02/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 27, 2010 3:34 am

Harry Potter!! δεν λεω καλος χρυσος ο εντ αλλα ο χαρι υπερτερει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Basiliki
Βέλλα
Βέλλα
Basiliki

Number of Posts : 1038
Registration Date : 16/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 27, 2010 10:43 am

Dark Princess έγραψε:

Το γεγονος οτι πουλισε δε διχνει τιποτα αντιθετως δειχνει μια ακρως εμπορικη ταση που εχει κατστρεψει τη μαγεια του βιβλιου που λαχταρουσεες να διαβασεις στο συγκεκριμενο βιβλιο ξερεις απο την αρχη τι θα γινει ακομα και αν εχεις αρνητικο δικτη iq Και ενα τοσο εμπορικο βιβλιο γραμενο απο αμερικανιδα μονο σκουπιδι μπορει να ειναι που τολμουν να το συγκρινουν με βιβλια θρυλους οπως του Στεφαν Κινγκ Αυτο ειναι μεγαλη προσβολη !

Με το ιδιο σκεπτικο δεν θα διαβαζες κ κανενα αλλο τετοιο βιβλιο...!! εμπορικο μιλαμε παντα...!!
δεν ειναι ετσι τα πραγματα οπως τα λες..! υπαρχουν κ καλοι συγγραφεις οι οποιοι ειναι Αμερικανοι...!!
εγω προσωπικα δεν συμπαθω καθολου τους Ελληνες συγγραφεις..τους βρισκω βαρετους..με καποιες εξερεσεις βεβαια..αυτο δεν παει να πει οτι κατι θα το θεωρισω σκουπιδι...!!

Πρεπει να καταλαβετε κατι..αλλο το να λεμε τι γνωμη μας..κ αλλο το να προσβαλεις την νοημοσινη καποιου ανθρωπου απο τα βιβλια που διαβαζει...!! τα γουστα ειναι γουστα κ αυτο δεν το αλλαζει τιποτα..!!
εχω γνωρισει κοσμο που θεωρει οτι ο Χαρρυ Ποττερ ειναι μια βλακεια κ μιση για παιδακια 7 μεχρι 8 χρονων..!! αυτον δηλαδη πρεπει να τον κρεμασουμε για παραδειγμα στην πλατεια της πολης..???

σκεψου καλυτερα πριν ξαναπροσβαλεις το γουστο του αλλου...!! :funny: :ts: wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Twilight vs Harry Potter   Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 28, 2010 3:03 am

μην το συνεχίσετε άλλο παρακαλώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Twilight vs Harry Potter

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά των Τεχνών :: Το Νησί της Λογοτεχνίας-
Μετάβαση σε:  
Twilight vs Harry Potter - Σελίδα 2 310
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις