Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Περίεργα Όνειρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Daughter of Moonlight
Βέλλα
Βέλλα
Daughter of Moonlight

Number of Posts : 2356
Registration Date : 09/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 9:40 am

Και εγω αυτο θα ελεγααα.. inloving inloving
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μάης 23, 2010 11:20 pm

Εγω θα ελεγα τρομακτικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H.P. for ever<3
Βέλλα
Βέλλα
H.P. for ever<3

Number of Posts : 549
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 06, 2010 3:04 am

Και εγω ρομαντικο το βρισκω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10, 2010 9:12 am

Amélie έγραψε:
Τα ονειρα που ειναι περιεργα, αλλα και τα χειροτερα κατα την αποψη μου ειναι αυτα που... νομιζεις οτι πεφτεις καπου και τρανταζεσαι.
Μου εχουν τυχει πολλες φορες και ξυπναω μεσα στον υπνο μου...

Προσφατα ειδα οτι καποιοι ειχαν ερθει σπιτι και προσπαθουσαν να με σκοτωσουν.
Ειχαν μαλιστα και σπαθια με λειζερ... Κοκκινα... Πρασινα... Και φορουσαν πανοπλιες.

Καταλαβαίνω τι λες.Μια φορά είχα δει πως έπεφτα από το μπαλκόνι τελικά έσκασα πάνω στο κρεβάτι μου αλλά η τρομάρα που πήρα και η αίσθηση που μου άφησε το όνειρο.Άστα να πάνε.Ακόμη συνδυάζω στα όνειρά μου και ήρωες από βιβλία όπως ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών και από σειρές.Δεν ξέρω αν βλέπατε το Ρεμπελντε Γουαίι μια φορά τους είχα δει στον ύπνο μου.Τι παιχνίδια μπορεί να σου παίξει το υποσυνείδητο.Πέρυσι στον ύπνο μου είχα δει και τον καθηγητή της βιολογίας πολύ κακός και κομπλεξικός άνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer
5th Year
5th Year
Dreamer

Number of Posts : 166
Registration Date : 28/08/2010

Character sheet
Magic Object: Αληθειόμετρο
House:

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 29, 2010 8:36 am

The Half-Blood Princess έγραψε:
Παιδια δεν παω καλα!!

Δεν παω καθολου καλα!!!

Χτες το βραδυ (και αφου ειχα τελειωσει το "Φιλι της Σκίας" απο τη σειρα Vampire Academy) ειδα ενα τελειος τρελο ονειρο!!!!

Ηταν λεει αυτος(αυτος που με πληγωνει καθημερηνα αλλα εγω δεν λεω να βαλω μυαλο) και ειχε παει για μια μαχη μεσα σε μια σπηλια και εγω τον περιμενα απ'εξω με αγωνια και οταν τελικα βγηκε εξω (καταματωμενος αλλα το αφηνω ασχολιαστο) εγω ετρεξα στην αγκαλια του και εκλεγα!!!!

Το θεμα ειναι οτι το πρωι ειχα ματια βουρκομενα!!!!! shock shock shock

Παιδια θελω ψυχιατρο!!!!!!

Προφανώς το ονειρο σημαινει πως τουλαχιστον υποσυνείδητα εχεις ακομα συναισθηματα για αυτον inloving ή εκλαιγες γιατι τελικα βγήκε απο την σπηλια μην το αποριπτεις. evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tanis
2nd Year
2nd Year
Tanis

Number of Posts : 46
Registration Date : 28/10/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 4:40 am

προσφατα ειδα το εξης ονειρο: ηταν μια παρεα κοριτσιων τα οποια υποτιθεται οτι γνωριζα. Με μια απο την παρεα ειμουν ερωτευμενος και αποφασισαμε να κανουμε κοντρες με τα αυτοκινητα τα οποια ταιριαζαν στο στυλ του καθενα. Οταν μπηκα στο δικο μ, η κοπελα που μ αρεζε ηρθε με πολυ μεγαλη ταχυτητα και με τρακαρε μετοπικα. Στην επομενη φαση ειμουν στο νοσοκομειο και ενιωθα ενα βαρος στο προσωπο ζητησα αμεσως εναν καθρεπτη και τα κοριτσια μου τον εδωσαν αμεσως και εβλεπα στο ειδωλο μ οτι ειχε παραμορφωθει ολη η αριστερη πλευρα του προσωπου μου και ειχε <<χαλασει>> το ματι μου. Ξερω οτι ειναι σαν υπερπαραγωγη του Χολιγουντ αλλα με προβλματισε αρκετα καθε γνωμη δεκτη. (Οι κοπελες δεν υπαρχουν στα αληθεια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 5:13 am

Μήπως έχεις άγχος για κάτι?



Εγώ βλέπω κάτι από μικρή. Δεν είναι ακριβώς όνειρο. Συχνά όταν ξαπλώνω βρίσκομαι σε μια κατάσταση ύπνου-ξύπνιου (λαγοκοιμάμαι δηλαδή loll) Έτσι δεν ελέγχω ακριβώς τι σκέφτομαι αλλά δεν κοιμάμαι ακριβώς. Και κάποια στιγμή σκέφτομαι μια σκάλα... στα τελευταία σκαλοπάτια πέφτω... νιώθω το πέσιμο σαν τράνταγμα και πριν σκάσω κάτω ξυπνάω τελείως. conf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 7:12 am

Εγώ βλέπω τον εαυτό μου να πέφτει μέσα σε ένα πηγάδι.Το χειρότερο με αυτά τα όνειρα είναι πως αισθάνεσαι το πέσιμο.Τι να πεις παίζει περίεργα παιχνίδια καμιά φορά ο εγκέφαλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 02, 2011 10:31 am

Aκριβώς αυτό.^ Είναι περίεργο να αίσθημα αυτό το πέσιμο. Αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Μια φορά είδα ότι πονούσε ο λαιμός μου και το ένιωθα κιόλας. Ενώ στην πραγματικότητα δεν πονούσε ούτε πριν κοιμηθώ ούτε όταν ξύπνησα. conf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 2:28 am

εγώ βλέπω συνέχεια εμένα με ένα κουνέλι και στο τέλος πεθείνω!!! neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Q'Anilia
7th Year
7th Year
Q'Anilia

Number of Posts : 263
Registration Date : 12/07/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 2:42 am

Εγώ σήμερα με είδα με ένα φίλο μου, τον Ανδρέα σε ένα τεράστιο μαγαζί. Υποτίθεται πως αυτό το μαγαζί είχε τα πάντα. Και μου λέει ο Ανδρέας:"Ακολουθησε τη συμβουλή που σου είχα δώσει καποτε στο facebook". Παλιά μου είχε πει να παρω ενα μικρο μπλοκ σχεδιου και να το εχω παντα μαζι μου για να ζωγραφιζω και να εξασκούμαι. Έτσι μόνη μου άρχισα να ψάχνω το μπλοκ αυτό. Και δεν έβρισκα πουθενά. Πουθένα. Είχα αγχωθεί και κατέληξα να χαθώ στο μαγαζί και ένας έγωνστος μου είπε: "Κάθε ελπίδα σου είναι χαμένη". neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
7 Wonders
4th Year
4th Year
7 Wonders

Number of Posts : 125
Registration Date : 05/01/2011

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 3:26 am

εγω χθες ειδα οτι ειχα ενα φιλο που ειχε προβλημα νοημοσυνης και επειδη κανεις δεν τον βοηθουσε σκοτωσε φιλουες συγγενεις κτλ και τελος πηδηξε στην θαλασσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 8:34 am

Χθες το βράδυ είχα αγωνιώδη όνειρα. Είδα ότι με περίμενε κάποιος που ήθελα να δω, στο παρκάκι δίπλα από το σπίτι της γιαγιάς μου και ανέβηκα τα σκαλιά για να πάω, αλλά είδα κάτι ποντίκια( τα ψιλοφοβάμαιloll) και έτσι ήθελα να τρέξω γρήγορα για να μην τα βλέπω. Όμως τα σκαλιά έγιναν πολύ ψηλά και έπρεπε να σκαρφαλώσω και να κάνω μεγάλα βήματα αλλά δεν μπορούσα και άλλαξα δρόμο. Μετά συνάντησα μια ομάδα παιδάκια που υποτίθεται ότι πήγαιναν εκδρομή και ένα με ρώτησε αν έχω ένα φάκελο, αλλά δεν είχα και τους πρότεινα να πάει στο ΕΛΤΑ (αυτό το τελευταίο ίσως συνέβη επειδή ήξερα ότι το πρωί πρέπει να ταχυδρομήσω κάτι.) Μετά το τοπίο άλλαξε και είχα συναντήσει αυτόν που ήθελα (δε θυμάμαι ποιος ήταν) και βρέθηκα σε μια θάλασσα να κολυμπάω. Ξαφνικά έγινε πολύ βαθιά, βούλιαξα, ένιωσα να πνίγομαι ανέβηκα στην επιφάνια και ξύπνησα.

Συμπέρασμα: Η φύση με εκδικείται που αποφάσισα μια φορά να κοιμηθώ παραπάνω. loll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Neo
5th Year
5th Year
Neo

Number of Posts : 192
Registration Date : 22/02/2011

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Animus Animus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 6:03 pm

Amélie έγραψε:
Τα ονειρα που ειναι περιεργα, αλλα και τα χειροτερα κατα την αποψη μου ειναι αυτα που... νομιζεις οτι πεφτεις καπου και τρανταζεσαι.
Μου εχουν τυχει πολλες φορες και ξυπναω μεσα στον υπνο μου...

Laverne de Montmorency έγραψε:
Εγώ βλέπω κάτι από μικρή. Δεν είναι ακριβώς όνειρο. Συχνά όταν ξαπλώνω βρίσκομαι σε μια κατάσταση ύπνου-ξύπνιου (λαγοκοιμάμαι δηλαδή loll) Έτσι δεν ελέγχω ακριβώς τι σκέφτομαι αλλά δεν κοιμάμαι ακριβώς. Και κάποια στιγμή σκέφτομαι μια σκάλα... στα τελευταία σκαλοπάτια πέφτω... νιώθω το πέσιμο σαν τράνταγμα και πριν σκάσω κάτω ξυπνάω τελείως. conf

Annabeht έγραψε:
Εγώ βλέπω τον εαυτό μου να πέφτει μέσα σε ένα πηγάδι.Το χειρότερο με αυτά τα όνειρα είναι πως αισθάνεσαι το πέσιμο.Τι να πεις παίζει περίεργα παιχνίδια καμιά φορά ο εγκέφαλος.

Παιδιά ξέρω,κι εγώ το έχω πάθει αυτό.Τη μία φορά βλέπω ότι πέφτω από τις σκάλες του σπιτιού μου,την άλλη ότι ανεβαίνω με το ποδήλατο σε μία ανηφόρα λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου και κάποια στιγμή πέφτω,παίζω μπάσκετ στο προαύλιο του δημοτικού σχολείου που πήγαινα πέρυσι και ξαφνικά ενώ έχω τη μπάλα τριπλάρω κάποιον και με σπρώχνει και πολλά άλλα τέτοια...Το θέμα είναι πως όλοι σας φαντάζομαι,ότι όπως εγώ,πέφτετε για ύπνο και ενώ νομίζετε ότι κοιμάστε για τα καλά βρίσκεστε στην πιο χαλαρή μορφή ύπνου (πιο χαλαρή κι από αυτούς που δεν κοιμούνται βαριά) στην οποία είστε μεταξύ υπνου και ξύπνιου (δηλαδή ενώ κοιμάστε επικοινωνείτε κατά κάποιον τρόπο με το περιβάλλον σας [εγώ πχ ακούω την τηλεόραση και όλους τους θορύβους γύρω μου]) και αυτό (ο ελαφρύς ύπνος δλδ) συμβαίνει επειδή παρόλο που το σώμα σας έχει χαλαρώσει πάρα πολύ,τα νεύρα σας είναι τεντωμένα (στην κυριολεξία,όχι με την έννοια ότι τα'χετε πάρει) και δεν έχουν χαλαρώσει ακόμα κι έτσι ο εγκέφαλος πλάθει μια ιστορία και πάνω στο τράνταγμα που νιώθετε στο όνειρό σας και ξυπνάτε,ο εγκεφαλος χαλαρώνει τα νεύρα κι έτσι νιώθετε αυτό το τράνταγμα και στον ξύπνιο σας,ενολίγης είναι αληθινό,δεν βρίσκεται μέσα στον ύπνο σας...
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 05, 2011 9:07 pm

Πάλι είδα θάλασσα! conf Αυτή τη φορά ήταν απέραντη, επέπλεα και κολυμπούσα πολύ ωραία. Σκέφτηκα ότι για να συμβαίνει αυτό θα πρέπει να ήταν πολύ ρηχά αλλά όταν κοίταξα προς τα κάτω είδα ότι ήταν πραγματικά πολύ βαθιά (δεν μπορούσα καν να δω τον πάτο). Δεν υπήρχαν σημαδούρες ούτε εμπόδια και κατάλαβα ότι αφού κολυμπάω τόσο καλά και δεν κουράζομαι(στην πραγματικότητα νιώθω λίγο άβολα στα βαθιά) μπορώ να πάω οπουδήποτε κολυμπώντας. Από πίσω όμως ήταν η στεριά, ένα νησί με ψηλά τροπικά δέντρα. Εκεί υποτίθεται ότι υπήρχε ένα μυστήριο, και μέχρι να λυθεί δεν επιτρεπόταν να φύγω.

Έλεος.loll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 05, 2011 9:16 pm

Εφαγες βαρια πριν κοιμηθεις ?? loll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περίεργα Όνειρα   Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 05, 2011 9:19 pm

Όχι. Συνήθως δεν τρώω πολύ το βράδυ συν ότι τρώω πολλές ώρες πριν κοιμηθώ. loll Αλλά όποτε θυμηθώ όνειρο που είδα είναι τέτοιο συνήθως. loll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Περίεργα Όνειρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Παραίσθησης-
Μετάβαση σε:  
Περίεργα Όνειρα - Σελίδα 5 310
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις