Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Η Ζωή της Άλλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠεμ Μάης 13, 2010 11:23 pm

Η Κάτια Καλλιφατίδη είναι μια πανίσχυρη γυναίκα που όλοι πρέπει να υπακούν στις διαταγές της. Η Ελπίδα και η Ξένια είναι αχώριστες φίλες και ζουν σε ένα ορφανοτροφείο στο Ναύπλιο. Η Ελπίδα έχει όνειρο να γίνει σέφ και να σπουδάσει στην Αθήνα. Μια μέρα η Ξένια ανακαλύπτει οτι η Ελπίδα είναι απόγονος μιας απο τις πιο πλούσιες οικογένειες της χώρας και οτι η ίδια βρέθηκε νεογέννητη σε κάδο απορριμμάτων. Παρ'όλη την αγάπη που έχει προς τη φίλη της αποφασίζει να της κλέψει τη ζωή. Τη ζωή της άλλης. Πηγαίνει στην Αθήνα, βρίσκει την Κάτια και παρουσιάζεται σαν εγγονή της.Εκείνη μη έχοντας άλλη επιλογή τη παίρνει στο σπίτι της και παρουσιάζει την Ξένια σαν μακρινή ανηψιά της. Η Ελπίδα έρχεται και αυτή στην Αθήνα μπαίνοντας στη σχολη μαγειρικής και δουλεύοντας προσορινά στην εταιρία της Κάτιας Καλλιφατίδης όπου γνωρίζει την Ντορίτα και την Μαίρη που την φιλοξενούν. Όλα της πάνε καλά, αφού γνωρίζει και τον έρωτα της ζωής της το Στέφανο. Οι δυο φίλες απομακρύνονται προσπαθώντας η καθεμία να κάνει τα όνειρα της πραγματικότητα. Στο τέλος όμως η αλήθεια θα αποκαλύπτει και η αγάπη θα νικήσει. Όμως κατα την διάρκεια της βασικής ιστορίας βλέπουμε και άλλες ιστορίες όπως του Νικόλα (γιός της Βάσως) και της Ντορίτας (φίλη της Ελπίδας), του Σωτήρη (ενός συνάδελφου του Στέφανου) και της Τόνιας (αδερφή του Νικόλα) και της Θάλειας (ανιψιά του Στέφανου) με τον πατέρα της τον Μιχάλη (πρώην κουνιάδος του Στέφανου).


ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ Πρωταγωνιστούν: Κάτια Δανδουλάκη, Όθωνας Μεταξάς, Αθηνά Οικονομάκου, Μάνος Παπαγιάννης, Ευδοκία Ρουμελιώτη Κώστας Αποστολάκης, Βασίλης Κούκουρας, Κώστας Κρομμύδας, Ασπασία Μηλιαράκη, Νίκη Παλληκαράκη, Κατερίνα Σαβράνη, Οδυσσέας Σταμούλης, Βαλέρια Χριστοδουλίδου, Δώρα Χρυσικού και στον ρόλο του Δρ Ανδρόνικου ο Μιχάλης Μητρούσης. Διασκευή σεναρίου: Γιώργος Χρυσοβιτσάνος Σκηνοθεσία: Δημήτρης Αρβανίτης, Θανάσης Ιατρίδης, Γιάννης Σπυρώνης Εκτέλεση Παραγωγής: ΑΝΩΣΗ


Δεν ξερω για σας αλλα η μαμα μου εχει φαει τρελο κολλυμα μ'αυτη τη σειρα.Δεν το βλεπει μονο το απογευμα αλλα θελει να δει και τις επεναληψεις το μεσημερι.Για να το εμπεδωσει καλα μου λεει οταν τη ρωταω.

Ποια ειναι η γνωμη σας???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Daughter of Moonlight
Βέλλα
Βέλλα
Daughter of Moonlight

Number of Posts : 2356
Registration Date : 09/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Silentium Silentium

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠεμ Μάης 13, 2010 11:29 pm

Εμενα εχει κολλησει η αδερφη μου με την συγκεκριμενη σειρα.!Γενικοτερα ομως εγω δεν ειμαι και πολυ φαν τετοιων σειρων..Με εκνευριζουν γιατι ειναι ολες σχεδον ιδιες !Δηλαδη παντου υπαρχει ενας κακος και μια αγαπη και στο τελος ο κακος καταστρεφεται και ΝΑΙΙΙ κερδιζει η αγαπη..Αν με καταλαβαινεις.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 2:28 am

Ο αδελφος μου τη βλεπει εγω παιζει να την εχω δει κανα 2 φορες και μου φανηκε υπορβολικα βαρετη σειρα......Τι να σας πω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠεμ Μάης 20, 2010 7:45 am

Εγω στην αρχη το εβλαιπα αλλα τωρα δεν προλαβαινω καθολου !!

Παντως δεν τρελαθηκα κιολας ! Η Ελπίδα μου σπαει τα νευρα !! Ο Στεφανος ειναι κλώνος του προην μου και μου σπαει τα νευρα επίσης γενικα μου σπαει τα νευρα η σειρα !! llol


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Natalia στις Τρι Ιουν 08, 2010 7:53 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΤρι Ιουν 08, 2010 3:51 am

συμπέρασμα: είναι μια σπαστική σειρά Η Ζωή της Άλλης 790967
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΤρι Ιουν 08, 2010 7:54 am

Απο το στώμα μου το πήρες Μαριε !! lolll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kristen4ever
2nd Year
2nd Year


Number of Posts : 21
Registration Date : 28/07/2010

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΤετ Ιουλ 28, 2010 6:50 am

παλια το παρακολουθουσα φανατικα τωρα πια οχι τοσο . μου την σπαει απιστευτα η ξενια και ο τζωρτζης ενω συμπαθω τρελα τον Χαρη (γενικα συμπαθω τον Μανο Παπαγιαννη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
the cursed angel
8th Year
8th Year
the cursed angel

Number of Posts : 311
Registration Date : 11/12/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Silentium Silentium

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠαρ Δεκ 31, 2010 2:40 am

Όλο τα ίδια και τα ίδια κια τα ίδια συμβαίνουν.Έλεος !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Η Ζωή της Άλλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ζωή της Άλλης   Η Ζωή της Άλλης Icon_minitimeΠαρ Δεκ 31, 2010 6:11 am

Εγω οταν βεριεμαι βλεπω λιγο.
Αλλα το επισοδιο που θα ανακαληψουν τη Ξενια θελω να το δω!!! evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Η Ζωή της Άλλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά των Μαγκλ :: Η Πόλη της Τηλεόρασης-
Μετάβαση σε:  
Η Ζωή της Άλλης 310
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις