Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 There and Back Again...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 6:07 am

Αυτη την ιστορια την εχω γραψη απο τον Απριλιο αλλα ποτε δεν την εδωσα σε κανεναν να τη διαβασει.Συμπερασμα:σιγα με τις ντοματες!!!!

Ηταν ενα ανοιξιατικο πρωno στο Τοκυο.Ολοι πια ειχαν σηκωθει απ'τα κρεβατια τους ειτε για να πανε στις δουλειες τους ειτε απλα για να θαυμασουν αυτο το ομορφο πρωινο.Γιατι πραγματικα ηταν πολυ ομορφο.Δεν υπηρχε ουτε ενα συνεφο στον ουρανο και το κελαηδησμα των πουλιων σκεπαζε το βουητο της πολις.Μονο ενα ατομο κοιμοταν ακομα.Στο δωματιο ενος πανδοχιου,στο δευετρο πατωμα,που μαζι με αλλα πεντε ειχε νοικιαστει πριν απο τρεις μηνες ενα κοριτσι ηταν βυθησμενο σε ενα γλυκο ονειρο.Δεν την ενοιαζε η ομορφη μερα που ξυμερωνε.Στο δικο της κοσμο ηταν νυχτα.Καθοταν μαζι με τον καλυτερο της φιλο στο αγαπημενο τους μπαλκονι.Φαινοταν ολοκληρη η Χωρα απο κει.Καποια στιγμη ο Tarrant γυρισε και της ειπε:
-Ηρθε η ωρα.
-Οριστε;
-Πρεπει να φυγεις.
-Μα δεν θελω.
-Πρεπει.
Πριν προλαβει να αρθωση εστω και μια λεξη ενα εκτιφλωτικο φως την τυφλωσε.Ανοιξε αργα τα ματια της και αντικρισε ενα γνωστο προσωπο.
-Καλημερα μωρο μου.
-Μαμα;ψελησε απορημενη
Η τελευταια φορα φορα που την ειδε ηταν πριν τεσσερες μηνες στην αποβαθρα του Λονδινου και τωρα στεκοταν μπροστα της και της χαμογελουσε.Το προσωπο της ελαμπε απο χαρα και την εκανε να δειχνει ακομη πιο ομορφη.Λες και η ταλαιπορια ολων αυτων των χρονων ειχε εξαφανηστει.Ανακαθησε και αρχησε να την παρατηρει.Ηταν μια πραγματικα πολυ ομορφη γυναικα.Με τα ξανθα μαλλια της πιασμενα κοτσο με μονο δυο μπουκλες ελευθερες που πλεσιωναν το καταλευκο δερμα του προσωπου της.Τα ματια της καταγαλανα και ζωντανα,αλλα βαθια μεσα τους μπορουσες να δεις την αγωνια και τη θλιψη που ειχε περασει παρ'ολα αυτα ομως μπορουσαν με ενα γλυκο βλεμα να σε παρηγορησουν.
Ξαφνικα η γυναικα τυλιξε τα χερια της γυρω της και την εσφυξε με ολη της τη δυναμη.
-Χρονια Πολλα αγαπη μου!Αχ το κοριτσακι μου εγινε 20!
-Ευχαριστω πολυ μαμα,αλλα..τι κανεις εδω;
-Δεν θα εχανα τα γενεθλια της μικροτερης κορης μου για τιποτα στον κοσμο.
Ενθουσιασμενη την αγκαλιασε ακομα πιο σφικτα.Και η Αλις ανταπεδωσε την αγκαλια με την ιδια θερμη.
Καποια στιγμη η μητερα χαλαρωσε τα χερια της και με μια μελαγχολια στα ματια κατευθυνθηκε προς το ανοικτο παραθυρο.Η Αλις σηκωθηκε και την πλησιασε.
-Μαμα,ξερω τι σκεφτεσαι.
Η μητερα δεν απαντησε
-Μαμα,μην ανυσηχεις.Σιγουρα θα βρω και εγω καποιον που να με αγαπα και που θα τον αγαπω και εγω,οπως η αδερφη μου.
Η μητερα γυρισε και κοιταξε τη μικροτερη κορη της.
-Θες να ειμαι ευτυχησμενη,μαμα;
-Και βεβαια θελω.
-Τοτε ειμαι σιγουρη οτι θα μπορεσσεις να κανεις λιγη υπομονη.Θα βρεθει ο καταληλος.
Η μητερα της χαμογελασε,σκουπησε με βιασηνη ενα δακρυ και τη φιλησε στο μετωπο.
Την ωρα που κατευθυνοταν προς την πορτα γυρισε και της ειπε:
-Ντυσου γρηγορα.Σε περιμενουμε.
-Εντεξει μαμα.Εε... μαμα!
-Ναι μωρο μου?
-Σ'αγαπω πολυ.
-Και εγω ψυχη μου.
Και βγηκε αργα απο το δωματιο κλεινοντας την πορτα πισω της.
Η Αλις κατευθυνθηκε ξανα προς το παραθυρο και κοιταξε τα λουλουδια στο περβαζι.Ή μαλλον δεν κοιταξε τα λουλουδια αλλα μια γαλαζια πεταλουδα που καθοταν πανω στο φυλο μιας γαρδενιας.
-Καλημερα φιλαρακο,ψυθηρισε
Την ιδια στιγμη κοιταξε κατω.Μια ταχυδρομικη αμαξα σταματησε μπροστα απο το πανδοχιο.Δυο αντρες ανοιξαν την πορτα και αρχισαν να βγαζουν διαφορα πολυχρωμα πακετα.
-Μαμα εισαι αδιορφωτη ειπε με ενα χαμογελο στα χειλη της.
Εκλεισε το παραθυρο και αρχισε να ετοιμαζεται.Συο τελος σταθηκε μπροστα στον καθρευτη και κοιταξε την εικονα.Αφου εκρινε οτι ηταν ικανοποητικο αυτο που εβλεπε πλησιασε την πορτα και γυρισε το πομολο
-Η παρασταση αρχιζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 9:29 am

Έχω 3 σχόλια.
1) Όταν είδα τον τίτλο, νόμιζα πως είχε να κάνει με τα Χομπιτάκια. :llol:
2) Έπρεπε να το φανταστώ πως την πρωταγωνίστρια θα την έλεγαν Αλις. :angel 2:
3) Είναι τέλειοοοο!!!! Βάλε συνέχεια κακομοίρα μου, αλλιώς σε έφαγα!! bravo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 8:29 pm

Ευτυχως δεν εχει συνεχεια.Σας λυπαμαι βλεπεις δεν εθλω να σας ξεκανω :llol:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Daughter of Moonlight
Βέλλα
Βέλλα
Daughter of Moonlight

Number of Posts : 2356
Registration Date : 09/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 8:44 pm

Μαρια ειναι πολυ ωραιο..Σε παρακαλουμε βαλε συνεχεια.... wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 9:33 pm

Τσου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 9:39 pm

τώρα θα έλεγα τίποτα για το τσού!αλλά χάρει έχει....


είναι τέλειο μπράβο αγάπη μου συνέχεισε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 04, 2010 10:09 pm

ξανα τσου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 1:36 am

Μαρία, σοβαρά τώρα, αν δε βάλεις θα περάσω για μια επισκεψούλα από το σπίτι σου. evil Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 3:43 am

Δε φαντάζομαι να τη χαλούσε αυτό. Καλύτερα πες κάτι πιο σατανικό για να την πείσεις ότι είναι πολύ ωραίο. :llol:
Μαρία θέλουμε συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

There and Back Again... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: There and Back Again...   There and Back Again... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 5:30 am

Δεν γραφω που να σκασετε!!! evil
Τερμα.Απεκτησα ψυχολογικα προβληματα οταν την εγγραφα δεν θελω να περασω τα ιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

There and Back Again...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Δημιουργίας :: FanFictions-
Μετάβαση σε:  
There and Back Again... 310
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις