Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 08, 2010 11:44 pm

Το δεύτερο βιβλίο της σειράς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 2:28 am

Ωραίο και αυτό ηδικά όταν η Λύρα βοηθάει εκείνη την επιστήμονα από τον κόσμο του Γιούλ να δουλέψει το μηχάνιμα και η ιδέα του σπαθιού που προστατεύει από τα φαντάσματα που σου ρουφάνε την ψυχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 4:34 am

Το αγαπημένο μου από την σειρά!
εντομεταξύ, είμαι ο μόνος που παρατήρησε πως όντως υπάρχουν πολλά κοινά ανάμεσα στην σκόνη του Πούλμαν, και στην επιστημονική "σκοτεινή ύλη"? δηλαδή, εκτός από καλός λογοτέχνης, ο πούλμαν ξέρει και τέλεια φυσική... δεν νομίζω να είναι τυχέα η επιλογή του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 4:41 am

Ποιος ξέρει.Εγώ πάντως όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sylνie
3rd Year
3rd Year
Sylνie

Number of Posts : 63
Registration Date : 10/07/2010

Character sheet
Magic Object: ο Ασημένιος Θρόνος
House:

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10, 2010 8:35 pm

Η επιλογή του δεν ήταν τυχαία!
Όσο για το βιβλίο ήταν αρκετά καλό...Πολύ καλό...Μου άρεσαν τα νέα πρόσωπα που έμφανίστηκαν...Δημιούργησε ο καθένας την δικη του ιστορία και σε αυτό το βιβλίο βρίσκετε η αρχή κάθε ιστορίας που τελείωνει στο τρίτο[εκτός από την ιστορία της Λύρας]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 11, 2010 7:42 am

Όντως για τους περισσότερους ήρωες η αρχή της ιστορίας τους βρίσκεται στο δεύτερο βιβλίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΣαβ Σεπ 11, 2010 4:47 am

Μόλις το τελείωσα, και μου άρεσε πολύ! Η όλη υπόθεση με τον πατέρα του Γουίλ... επίσης μου άρεσε αρκετά που η Λύρα έβαλε ένα όριο στα πάντα: στην περιέργειά της και, κυρίως, στην υπεροχή της (ότι ήταν αριστοκράτισσα κλπ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus P.W.B. Dumbledore
4th Year
4th Year
Albus P.W.B. Dumbledore

Number of Posts : 130
Registration Date : 30/04/2011

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Animus Animus

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων   Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 9:06 pm

Κι εγώ τώρα τελευταία το διαβασα και μου άρεσε αρκετά!Έχει αρκετά καλή πλοκή κι ήταν ενδιαφέρον rofl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Bιβλιοθήκη Φανταστικής Λογοτεχνίας :: Βιβλιοθήκη :: Η Τριλογία του Κόσμου-
Μετάβαση σε:  
Ο Άρχοντας των δυο Κόσμων 310
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις