Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 déjà vu

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 21, 2010 10:47 pm

Εγω επαθα δυο φορες σημερα,ενα την πρωτη ωρα(Λογοτεχνια) και ενα στη τεταρτη(Αρχαια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alex Dreamwalker
2nd Year
2nd Year
Alex Dreamwalker

Number of Posts : 39
Registration Date : 10/05/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Animus Animus

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 13, 2010 12:11 am

Αυτό με τα ονείρα το παθαίνω και εγω...Πολλές φορές βλέπω όνειρα τα οποία δεν τα θυμάμαι το επόμενο πρωί αλλά μετά όταν συμβαίνουν τα θυμάμαι...
Αυτά τ όνειρα άρχισαν από το πιο απλό και κατέληξαν...κάποτε είχα δει τους 2 κολλητούς μου να περπατάνε και ανάμεσά τους να πέφτουν ασταμάτητα κεραυνοί...την επόμενη μέρα είδα ένα σκηνικό...οι φίλοι μάλωναν και το ίδιο απόγευμα συνέβη ακριβώς το ίδιο...
Αυτό όμως είναι το λιγότερο...πέρυσι περίπου τέτοιο κάιρό έιδα τον θάνατο μιας φίλης μου...μετά από 2 μέρες συνέβη.. Sad Sad Sad ...το συναίσθημα που ένιωθα ήταν απαίσιο..με θεωρούσα υπέυθηνη και για αυτό το έψαξα....
Κάποιο λένε πως αυτοί που βλέπουν τέτοια όνειρα δεν έχουν μέσα τους γερές βάσεις τησ θρησκείας...πως δηλαδή μέσα τους υπάρχει μία γέφυρα η οποία συνδέει, χωρίς αυτοί ν το θέλουν, τις προθέσεις και τις μελλοντικές πράξεις του διαβόλου...άλλοι λένε ότι ο ίδιος ο διάβολος το δημιουργεί αυτό ενώ άλλοι λένε πως ο δίαβολος δεν το θέλει αυτό και δεν μπορεί να κάνει κακό σε αυτούς τους ανθρωπούς καθώς αυτοί μπορούν να γνωρίζουν τις πράξεις του πριν καν αυτός τις κάνει...πολύ μεταφυσικό έτσι????? :ts:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Daughter of Moonlight
Βέλλα
Βέλλα
Daughter of Moonlight

Number of Posts : 2356
Registration Date : 09/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Silentium Silentium

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 13, 2010 8:08 pm

Για το Μαρακι δεν μιλας???Πολυ μεταφυσικο οντως!! :ts:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Isabella Black
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Isabella Black

Number of Posts : 570
Registration Date : 12/06/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Animus Animus

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 4:54 am

Πώ!!!!!
Κι εγώ το έχω νιώσει! Τρομακτικό δεν είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Will Of Abyss
Βέλλα
Βέλλα
Will Of Abyss

Number of Posts : 2833
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 13, 2010 5:03 am

Όχι. :|
Γιατί τρομακτικό; :|
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10, 2010 8:02 am

Σπάνια μου έχει συμβεί και συνήθως επαληθεύονται μέσα σε λίγες ώρες.Η χειρότερη πρόβλεψη που έχω κάνει ήταν πριν από 6 χρόνια αλλά δεν ήταν και πολύ καθαρό.Είμασταν με τον αδερφό μου το Γιάννη και την ξαδέρφη μου την Αγγελική στην καμάρα του σπιτιού και παίζαμε και κάποια στιγμή γυρίζω και τους λέω έτσι στο άσχετο<Πολύ ησυχία έχει να δείτε που κάτι κακό θα συμβεί.>Και μετά από λίγα λεπτά ακούμε τον ξάδερφό μου τον Σαράντο να φωνάζει<Βοήθεια τη Λίζα την πάτησε αμάξι>Το κακόμοιρο το ζωντανό του είχε πεταχτεί το μάτι έξω και της είχε σπάσει η ουροδόχος κύστη.Αναγκαστήκαμε να της κάνουμε ευθανασία για να μην υποφέρει.Την κακομοίρα την Λίζα 10 χρόνια την είχαμε. Κυνηγητικό κοντοπόδαρο ήταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer
5th Year
5th Year
Dreamer

Number of Posts : 166
Registration Date : 28/08/2010

Character sheet
Magic Object: Αληθειόμετρο
House:

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 28, 2010 11:21 pm

Εγω απαντο σηχνα σε ερωτησης που δεν μου εχουν κανει ακόμα και πεφτο μέσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex98kal
Druis
alex98kal

Number of Posts : 9
Registration Date : 16/07/2010

Character sheet
Magic Object:
House:

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 1:15 am

egw kamia fra niwthw pragmata p m exoun sumvei i na pw kati se kapoious kai na nomizw pws auto to exw ksanapei se auton kai autos na min to iksee

εγώ καμιά φορά νιώθω πράγματα που μου έχουν συμβεί ή να πω κάτι σε κάποιους και να νομίζω πως αυτό το έχω ξαναπεί σε αυτόν κι αυτός να μην το ήξερε


Edit by: Imperio reason: δεν επιτρέπεται να γράφεις με greklish!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Q'Anilia
7th Year
7th Year
Q'Anilia

Number of Posts : 263
Registration Date : 12/07/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 18, 2010 1:20 am

Το déjà vu μου θυμίζει έντονα αυτό που διδαχθήκαμε φέτος στη Φιλοσοφία Κατεύθυνσης, την άποψη του Πλάτωνα. Ο Πλάτωνας λοιπόν, υποστήριζε πως η ψυχή προϋπάρχει πριν μπει στο σώμα και μέσα στον σύμπαν που υπάρχει μαθαίνει πράγματα. Έτσι οι γνώσεις αυτές μεταβιβάζονται στο σώμα που ''κατακτά'' η ψυχή. Τότε λέμε ότι ο άνθρωπος γνωρίζει πράγματα a priori, από πριν δηλαδή. Μερικές φορές και εγώ έχω την εντύπωση πως γνωρίζω ήδη πράγματα...Αλλά μπορεί να είναι απλά μία εντύπωση. Προσωπικά πιστεύω πως ίσως κάποια πράγματα τα έχουμε στο βάθος του μυαλού μας και τα υπόλοιπα τα μαθαίνουμε όσο ζούμε... hoho
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
7 Wonders
4th Year
4th Year
7 Wonders

Number of Posts : 125
Registration Date : 05/01/2011

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 9:21 am

το παθαινω συχνα αυτο
βεβαια μπορει να ειναι πραγματα που εχω ονειρευτει στο δημοτικο πχ και να συμβαινουν στο γυμνασιο déjà vu - Σελίδα 2 931742
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estela
3rd Year
3rd Year
Estela

Number of Posts : 80
Registration Date : 28/05/2011

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

déjà vu - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: déjà vu   déjà vu - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29, 2011 10:12 pm

Εγώ το έχω πάθει πολλές φορές και τις πιο πολλές φορές δεν με ανησυχεί αλλά ήταν μία φορά που είχα δει κάτι και το έζησα μετά από 5 χρόνια!!!Έμεινα!!!!Δεν πιστεύω ότι είναι σχιζοφρένεια ή κάτι τέτοιο!Ίσως είναι άλλη μία λειτουργία του εγκεφάλου εξάλλου κανένας δεν γνωρίζει όλες τις λειτουργίες του εγκεφάλου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

déjà vu

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Παραίσθησης-
Μετάβαση σε:  
déjà vu - Σελίδα 2 310
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις