Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 αναμνήσεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 28, 2010 5:03 am

Τώρα μου θύμισες μια από τις λίγες φορες που ξέσπασα. Είχαμε κάνει ένα χορευτικό για το τέλος της σχολικής χρονιάς (στ δημοτικου) που μετα βγήκε σε dvd και ένα κορίτσι όταν με είδε να το κρατάω μου είπε "Το πήρες για να θυμάσαι τα χάλια σου;"
Έγινα πυρ και μανία. Μετά βέβαια έγινε χαμός και οι τάξη χωρίστηκε σε δυο στρατόπεδα οπως συνεβαινε τότε. (από τη μια εγώ τρια κορίτσια που περνούσαν τα ίδια και από την άλλη η υπόλοιπη τάξη :| )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 28, 2010 5:07 am

Κάτι τέτοιες, που νομίζουν πως είναι κάποιες και μας κάνουν τη ζωή δύσκολη θέλουν σκότωμα!! mad.
Δεν βλέπουν τα δικά τους τα χάλια και βλέπουν των άλλων.
Το τι "κουκουβάγια", "σπαστικιά" κλπ έχω ακούσει από μία κοπέλα δεν λέγεται! Μέχρι που πήγε Ζάκυνθο για λίγα χρόνια και ησυχάσαμε. Αλλά επέστρεψε. :|
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 29, 2010 7:52 am

The Half-Blood Princess έγραψε:
nausika έγραψε:
Ξίνεις πληγές.Μπορώ να πω πως ήμουν το ποιο μοναχικό παιδί του σχολείου.Για να καταλάβετε τι εννοώ πήγαινα να παίξω με τα άλλα παιδιά και ή με έδιωχναν ή μου έλεγαν να ρωτήσω μια κοπέλα κόρη αστυνομικού που την είχανε θεά.Φοβόμουν όμως και δεν πήγαινα να την ρωτήσω επομένως έμενα μόνη.


Μηπως εισαι κορη καθηγητων?? Crying or Very sad Crying or Very sad

Η μητέρα μου είναι καθηγήτρια στο Λύκειο.Διδάσκει Οικονομία στην Ά και στην ΄Γ Λυκείου Δίκαιο στην ΄Β και ΑΟΔΕ ΚΑΙ Κοινωνιολογία στην ΄Γ.Την είχα και στις τρεις τάξεις αλλά τα παιδιά μου έκαναν πόλεμο από το Γυμνάσιο.Θα καταλάβαινα τον θυμό και το μίσος τους αν οι καθηγητές με ευνοούσαν αλλά ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη μεταχείριση ούτε η μητέρα μου δεν ήταν ευνοϊκή απέναντί μου ίσα ίσα ήταν ποιο αυστηρή με εμένα.Τι να πεις οι αδικίες της ζωής.Δεν βαριέσαι.Για αυτό και θέλω να φύγω από το Λεωνίδιον γιατί εκεί που θα πάω δεν θα με απορρίψουν πριν με γνωρίσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 9:28 am

Μια τρελή ανάμνιση είναι όταν έκανα ράματα στο πιγούνι μου!!!
Είχα από τα αυτοκινιτάκια τα μπεμπέ και με έσπροχνε μια φίλη μου μέχρι που ένα πλακάκι έλειπε και αναποδογίρισα ολόκληρη... εγώ έβλεπα τα αίματα και δεν έλεγα τίποτα ενώ η φίλη μου είχε σικοθεί όρθια έκανε στροφές και τσίριζε ''χτύπισε χτύπισε''....
το σκεύτομαι και ακόμι γελάω!!!! rofl rofl rofl rofl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 01, 2010 11:15 pm

Απο μικρή σιωπηλός μάρτυρας ήσουν. :llol:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 02, 2010 12:37 am

Εγώ έχω κουτρουβαλήσει τις σκάλες.Έπαιζα με την Αγγελική και τον Γιάννη φάντασμα φορούσαμε και ένα σεντόνι για να το κάνουμε πιο τρομαχτικό και κυνηγιόμασταν μέσα στο σπίτι.Ε κάποια στιγμή εκεί που τους κυνηγούσα πήγα να στρίψω να πάω προς το δωμάτιο του Γιάννη μπερδεύτηκα όμως και χωρίς να το καταλάβω άρχισα να κατεβαίνω τις σκάλες γλίστρησα στο σεντόνι και τελικά χτύπησα την μύτη μου.Ευτυχώς δεν χρειάστηκαν ράμματα την έβγαλα ελαφριά.Η κακομοίρα η Αγγελική ακόμα έχει τύψεις για αυτό το περιστατικό γιατί ήταν πίσω μου όταν κατέβαινα τις σκάλες αλλά δεν πρόλαβε να με πιάσει.Εγώ πάντως δεν την κατηγορώ αυτά συμβαίνουν πάνω στο παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 16, 2010 11:22 pm

nausika έγραψε:
The Half-Blood Princess έγραψε:
nausika έγραψε:
Ξίνεις πληγές.Μπορώ να πω πως ήμουν το ποιο μοναχικό παιδί του σχολείου.Για να καταλάβετε τι εννοώ πήγαινα να παίξω με τα άλλα παιδιά και ή με έδιωχναν ή μου έλεγαν να ρωτήσω μια κοπέλα κόρη αστυνομικού που την είχανε θεά.Φοβόμουν όμως και δεν πήγαινα να την ρωτήσω επομένως έμενα μόνη.


Μηπως εισαι κορη καθηγητων?? Crying or Very sad Crying or Very sad

Η μητέρα μου είναι καθηγήτρια στο Λύκειο.Διδάσκει Οικονομία στην Ά και στην ΄Γ Λυκείου Δίκαιο στην ΄Β και ΑΟΔΕ ΚΑΙ Κοινωνιολογία στην ΄Γ.Την είχα και στις τρεις τάξεις αλλά τα παιδιά μου έκαναν πόλεμο από το Γυμνάσιο.Θα καταλάβαινα τον θυμό και το μίσος τους αν οι καθηγητές με ευνοούσαν αλλά ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη μεταχείριση ούτε η μητέρα μου δεν ήταν ευνοϊκή απέναντί μου ίσα ίσα ήταν ποιο αυστηρή με εμένα.Τι να πεις οι αδικίες της ζωής.Δεν βαριέσαι.Για αυτό και θέλω να φύγω από το Λεωνίδιον γιατί εκεί που θα πάω δεν θα με απορρίψουν πριν με γνωρίσουν.

Εγω ειμαι σε χειροτερη κατασταση Crying or Very sad Crying or Very sad
Ο μπαμπας μου,φιλολογος και διευθυντης του Γυμνασιου(αν και τον ειχα μονο μια χρονια)και η μαμα μου καθηγητρια αγγλικων(την ειχα και στις τρεις ταξεις)οποτε καταλαβαινεις Crying or Very sad Crying or Very sad .Αυτη η συμπεριφορα αρχισε απο το δημοτικο.Τωρα που θα παω Λυκειο η μαμα μου ειπε οτι θα κατσω εναν χρονο και αν δεν αντεχω αλλο θα με στειλουν θεσσαλονικη(Ελπιδα τ'ακους lolll lolll .Σου'ρχομαι!!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 20, 2010 8:47 am

The Half-Blood Princess έγραψε:
nausika έγραψε:
The Half-Blood Princess έγραψε:
nausika έγραψε:
Ξίνεις πληγές.Μπορώ να πω πως ήμουν το ποιο μοναχικό παιδί του σχολείου.Για να καταλάβετε τι εννοώ πήγαινα να παίξω με τα άλλα παιδιά και ή με έδιωχναν ή μου έλεγαν να ρωτήσω μια κοπέλα κόρη αστυνομικού που την είχανε θεά.Φοβόμουν όμως και δεν πήγαινα να την ρωτήσω επομένως έμενα μόνη.


Μηπως εισαι κορη καθηγητων?? Crying or Very sad Crying or Very sad

Η μητέρα μου είναι καθηγήτρια στο Λύκειο.Διδάσκει Οικονομία στην Ά και στην ΄Γ Λυκείου Δίκαιο στην ΄Β και ΑΟΔΕ ΚΑΙ Κοινωνιολογία στην ΄Γ.Την είχα και στις τρεις τάξεις αλλά τα παιδιά μου έκαναν πόλεμο από το Γυμνάσιο.Θα καταλάβαινα τον θυμό και το μίσος τους αν οι καθηγητές με ευνοούσαν αλλά ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη μεταχείριση ούτε η μητέρα μου δεν ήταν ευνοϊκή απέναντί μου ίσα ίσα ήταν ποιο αυστηρή με εμένα.Τι να πεις οι αδικίες της ζωής.Δεν βαριέσαι.Για αυτό και θέλω να φύγω από το Λεωνίδιον γιατί εκεί που θα πάω δεν θα με απορρίψουν πριν με γνωρίσουν.

Εγω ειμαι σε χειροτερη κατασταση Crying or Very sad Crying or Very sad
Ο μπαμπας μου,φιλολογος και διευθυντης του Γυμνασιου(αν και τον ειχα μονο μια χρονια)και η μαμα μου καθηγητρια αγγλικων(την ειχα και στις τρεις ταξεις)οποτε καταλαβαινεις Crying or Very sad Crying or Very sad .Αυτη η συμπεριφορα αρχισε απο το δημοτικο.Τωρα που θα παω Λυκειο η μαμα μου ειπε οτι θα κατσω εναν χρονο και αν δεν αντεχω αλλο θα με στειλουν θεσσαλονικη(Ελπιδα τ'ακους lolll lolll .Σου'ρχομαι!!!!!)


Τουλάχιστον έχεις το δικαίωμα της επιλογής.Εγώ δεν μπορούσα να την κάνω.
Μικρή μου άρεσε το πεπόνι και κάθε φορά Έλεγα στην μάνα μου Ποπόνι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer
5th Year
5th Year
Dreamer

Number of Posts : 166
Registration Date : 28/08/2010

Character sheet
Magic Object: Αληθειόμετρο
House:

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 31, 2010 6:10 am

Μια φορα τα αγορια της ταξης αρχησαν να με βαραν στο ασχετο σοβαρα ετσι τους ειρθε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 31, 2010 6:41 am

^welcome to the club :angel 2:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 31, 2010 7:01 am

^^^ shock

Θυμαμαι μια φορα εγινα ο ηρωας της ταξης.Εξαιτιας μου η ταξη γλυτωσε το διαγωνισμα(μετα απο μια εξαιρετικη επειχηρηματολογια rofl )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 31, 2010 7:16 am

^εγώ μια φορά γλίτωσα μια συμμαθήτρια μου από τον μηδενισμό.
και κάποιος άλλος όμως, είπε στην καθηγήτρια πως είχα άδικο, και πως αυτό που είπα πως δεν μας το είχε πει, τελικά μας το είχε πει. και δεν του είπαν τίποτα... αλλά βέβαια, αυτός ότι κάνει είναι σωστό...
τελικά δεν την μηδένισε ευτυχώς.
εμένα πάντως θα με είχαν πάρει με τ' αυγά στην θέση του.... απλά επειδή εγώ είμαι εγώ, και αυτός είναι αυτός. :=/:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 10:33 am

The Voice of Eternity έγραψε:
^εγώ μια φορά γλίτωσα μια συμμαθήτρια μου από τον μηδενισμό.
και κάποιος άλλος όμως, είπε στην καθηγήτρια πως είχα άδικο, και πως αυτό που είπα πως δεν μας το είχε πει, τελικά μας το είχε πει. και δεν του είπαν τίποτα... αλλά βέβαια, αυτός ότι κάνει είναι σωστό...
τελικά δεν την μηδένισε ευτυχώς.
εμένα πάντως θα με είχαν πάρει με τ' αυγά στην θέση του.... απλά επειδή εγώ είμαι εγώ, και αυτός είναι αυτός. :=/:

Ε τι θέλεις τώρα;Αφεντικά και δούλοι να γίνουμε τα ίδια σκατά ούλοι.Εμείς τραμπούκους που έριχναν ξύλο στο σχολείο μας δεν είχαμε αλλά και μόνο που άνοιγαν το στόμα τους σε έκαναν σκουπίδι.Είχαμε όμως καθηγητή που έριχνε ξύλο και ήταν και είναι ο φόβος και ο τρόμος του σχολείου.
Έχω ξελασπώσει την τάξη μπροστά στον σχολικό σύμβουλο των φιλολόγων.Στην Ά Λυκείου είχε έρθει στην τάξη μας να μας κάνει Γλώσσα συγκεκριμένα να μας δείξει πως γίνετε η περίληψη ενός κειμένου και όλοι οι μάγκες της τάξης είχαν καταπιεί την γλώσσα τους ακόμα και οι καλοί μαθητές μόνο εγώ απαντούσα στις ερωτήσεις του συμβούλου.Έτσι κέρδισα την εκτίμηση του φιλολόγου μας.Ήρωα δεν ξέρω αν θα με χαρακτήριζες πάντως μια φορά την τάξη την ξελάσπωσα.
Μια μέρα πάλι στην Ά Λυκείου είχαμε Αρχαία και το δίπλα τμήμα Αγγλικά κάποια στιγμή εκεί που επικρατούσε απόλυτη ησυχία νιώθουμε το δάπεδο να τρέμει και τα παράθυρα να τρίζουν τρομάξαμε και όλη η τάξη χώθηκε σούμπιτη κάτω από τα θρανία γιατί νομίζαμε ότι κάνει σεισμό.Όταν χτύπησε το κουδούνι για διάλειμμα ρωτήσαμε τους δίπλα αν κατάλαβαν τον σεισμό και μας είπαν πως δεν ήταν σεισμός.Μάθαμε λοιπόν πως την ώρα που ο καθηγητής των αγγλικών έγραφε στον πίνακα όλη η τάξη κοπανούσε τα πόδια και έτσι κουνιόταν το πάτωμα και έτριζαν τα τζάμια.Τι να πεις τρελοκομεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 11:37 pm

+100000000000000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 02, 2010 5:04 am

The Voice of Eternity έγραψε:
^εγώ μια φορά γλίτωσα μια συμμαθήτρια μου από τον μηδενισμό.
και κάποιος άλλος όμως, είπε στην καθηγήτρια πως είχα άδικο, και πως αυτό που είπα πως δεν μας το είχε πει, τελικά μας το είχε πει. και δεν του είπαν τίποτα... αλλά βέβαια, αυτός ότι κάνει είναι σωστό...
τελικά δεν την μηδένισε ευτυχώς.
εμένα πάντως θα με είχαν πάρει με τ' αυγά στην θέση του.... απλά επειδή εγώ είμαι εγώ, και αυτός είναι αυτός. :=/:


Αυτό κάτι μου θυμίζει.
Μια φορά οι συμμαθητές μου "έπαιζαν" πετώντας την κασετίνα μου ο ένας στον άλλο και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Μετά μία εχθρός μου που τότε το έπαιζε φίλη το είπε στην καθηγήτρια ενώ δε σκόπευα να δώσω συνέχεια. Μετά αρνήθηκα να πω στην καθηγήτρια ποιοι το έκαναν όταν με ρώτησε αλλά αντί να θυμώσουν με την άλλη θύμωσαν με εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer
5th Year
5th Year
Dreamer

Number of Posts : 166
Registration Date : 28/08/2010

Character sheet
Magic Object: Αληθειόμετρο
House:

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 03, 2010 7:56 am

Μια φορά ο καθηγητής μου δεν μπορουσαι να εξηγηση μια άσκηση πως λυνόταν και σηκόνομαι χωρις αδια και την λυνω εγω. Την κατάλαβαν όλλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 03, 2010 9:58 am

μια μέρα είχα τσατιστεί με μια κοπέλα που έρβιζε τις φίλες μου και εγώ σαν καλή φίλη την πήρα από τα μαλλιά και την έσυρα σε όλη την αυλή του σχολείου!!!!!και ο διαυτηντής μου έδωσε συνχαριτίρια....αυτό έγεινε στο δημοτικό από τότε έχω να χτυπίσω άτομο Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 8:57 am

Laverne de Montmorency έγραψε:
The Voice of Eternity έγραψε:
^εγώ μια φορά γλίτωσα μια συμμαθήτρια μου από τον μηδενισμό.
και κάποιος άλλος όμως, είπε στην καθηγήτρια πως είχα άδικο, και πως αυτό που είπα πως δεν μας το είχε πει, τελικά μας το είχε πει. και δεν του είπαν τίποτα... αλλά βέβαια, αυτός ότι κάνει είναι σωστό...
τελικά δεν την μηδένισε ευτυχώς.
εμένα πάντως θα με είχαν πάρει με τ' αυγά στην θέση του.... απλά επειδή εγώ είμαι εγώ, και αυτός είναι αυτός. :=/:


Αυτό κάτι μου θυμίζει.
Μια φορά οι συμμαθητές μου "έπαιζαν" πετώντας την κασετίνα μου ο ένας στον άλλο και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Μετά μία εχθρός μου που τότε το έπαιζε φίλη το είπε στην καθηγήτρια ενώ δε σκόπευα να δώσω συνέχεια. Μετά αρνήθηκα να πω στην καθηγήτρια ποιοι το έκαναν όταν με ρώτησε αλλά αντί να θυμώσουν με την άλλη θύμωσαν με εμένα.

Πίστευαν προφανώς πως εσύ το κάρφωσες στην καθυγήτρια το περιστατικό επειδή ήταν δικιά σου η κασετίνα.
Εμένα μου το έκαναν αυτό με το μπουκαλάκι του νερού τους έριχνα μερικά καντίλια και΄μόλις έμπαινε ο καθηγητής μες την τάξη μου το επέστρεφαν.Δεν το έκανα όμως θέμα με είχαν που με είχαν στην μπούκα αν τους κάρφωνα κι όλας θα μου έκαναν την ζωή ποδήλατο.Τι να πεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emma watson
Ζωομάγος
Ζωομάγος
emma watson

Number of Posts : 508
Registration Date : 13/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αστραπή
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 23, 2010 11:25 am

βασικα για μενα ειν λιγο περιεργω οταν ημουν 3 το καλοκαιρι οποσ και καθε χρονο ημουν στο χωριο μου στην σαμο εκινειν την χρονια ηταν το 2000 αν και 3 θυμαμε ολοκαθαρα να κεγετε το χοριο και ολη η σαμος εξετιασ αυτου του περιστατικου θυμαμε και πραγματα απο τοτε που ημουν πιο μικρη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Neo
5th Year
5th Year
Neo

Number of Posts : 192
Registration Date : 22/02/2011

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 26, 2011 11:20 am

Εγώ θυμάμαι στο νηπιαγωγείο που φώναζα όλη την ώρα και η νηπιαγωγός μου έκαν όοοολη την ώρα παρατήρηση.Συν του ότι από κάτω ήταν το Δημοτικό και όταν κάναμε φασαρία,ακουγόταν!Επίσης θυμάμαι που είχαμε ένα φαρμακείο που χωρούσε δύο παιδιά με το ζόρι (σε ηλικία νηπιαγωγείου να φανταστείτε) και μπαίναμε 5-6 παιδιά μέσα για να εξυπηρετήσουμε τα άλλα παιδιά (τους "πελάτες")...Αυτά και πολλά άλλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 15, 2011 10:56 pm

μια μέρα έπαιζα μπάσκετ με τον 7χρόνο ξάδερφό μου και για να μην πέσω πάνω του πήδηξα από πάνω του (για να μην χτυπήσει) και τελικά έπεσα εγώ με τα μούτρα και έγινα χάλια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Απρ 16, 2011 5:34 am

Μια μέρα έπαιζα με τον αδερφό μου και την ξαδέρφη μου και είχαν ανέβει στην πλάτη μου.Εκεί που παίζαμε ήρθε ο πιο μικρός μας ξάδερφος και του είπαμε να έρθει και αυτός.Όμως ο μικρός αντί να ξαπλώσει πάνω στην πλάτη του αδερφού μου ανέβηκε με τα πόδια.Εγώ κουράστηκα να τους έχω όλους στην πλάτη μου και χαμήλωσα.Ξαφνικά βλέπω τον μικρό να πέφτει με το κεφάλι στο πάτωμα ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα.Θα το είχα βάρος στην συνείδηση μου αν πάθενε κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 25, 2011 2:30 am

όταν ήμουν σποράκι πέταξα την μία γάτα μέσα στην πισίνα! smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 26, 2011 11:46 am

Ευτυχώς που τα ζώα ξέρουν να κολυμπούν.Μια φορά είχαμε βάλει το γάτο μας σε ένα ταξιδιωτικό σάκο είχαμε δέσει τον σάκο από ένα σκοινί και τον ανεβοκατεβάζαμε στα κάγκελα του μπαλκονιού.Κάποια στιγμή τα πείρε ο γάτο κρανιοεγκεφαλικά και πήδηξε από τον σάκο πάνω στη βέσπα που ήταν κάτω από το μπαλκόνι.Ναι ξέρω τι σκέφτεστε είμασταν σαδιστές και βασανιστές.Αν το μάθαινε η φιλοζωική θα μας έκραζε δημοσίως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναμνήσεις...   αναμνήσεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 20, 2011 11:01 am

εγώ κρυβόμουν επί μία μέρα μέσα στην πισίνα για να μην πάω για κούρεμα... smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αναμνήσεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησια της Διασκέδασης :: Το Νησί της Διασκέδασης-
Μετάβαση σε:  
αναμνήσεις... - Σελίδα 2 310
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις