Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Η Δημιουργία του Κόσμου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δημιουργία του Κόσμου!   Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 03, 2010 4:17 am

Μας διδάσκουν έτσι την ιστορία του χριστιανισμού, επειδή ακόμα και εκείνοι σε αυτήν πιστεύουν. wink (εκτός αν μιλάς για τις ανώτερες θέσεις στην ιεραρχία).
όντως η πίστη μας κάνει καλό.
νομίζουμε πως μας έσωσε ο άγιος τάδε, και του κάνουμε τραπέζια, τάματα, και ξέρω γω τι άλλο, ενώ αγνοούμε αυτό που πραγματικά μας έσωσε...
η πίστη μας. η ελπίδα μας.
δεν έχει σημασία που πιστεύεις, αρκεί να πιστεύεις.


α... και για να πω την αλήθεια, εγώ δεν πιστεύω στην δευτέρα παρουσία. :llol:



νομίζω βγήκαμε από το θέμα όμως.
λέμε για την δημιουργία του κόσμου, όχι για την θρησκεία γενικότερα.

εντιτ: έσβησα κάποια δεδομένα που τώρα που το ξανασκέφτομαι αφορούσαν τρίτους.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την The Cursed Prince στις Παρ Ιουν 03, 2011 12:57 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δημιουργία του Κόσμου!   Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 25, 2010 6:03 am

The Voice of Eternity έγραψε:
Μας διδάσκουν έτσι την ιστορία του χριστιανισμού, επειδή ακόμα και εκείνοι σε αυτήν πιστεύουν. wink (εκτός αν μιλάς για τις ανώτερες θέσεις στην ιεραρχία).
όντως η πίστη μας κάνει καλό.
νομίζουμε πως μας έσωσε ο άγιος τάδε, και του κάνουμε τραπέζια, τάματα, και ξέρω γω τι άλλο, ενώ αγνοούμε αυτό που πραγματικά μας έσωσε...
η πίστη μας. η ελπίδα μας.
έτσι, δεν έχει σημασία που πιστεύεις, αρκεί να πιστεύεις.

α... και για να πω την αλήθεια, εγώ δεν πιστεύω στην δευτέρα παρουσία. :llol:

νομίζω βγήκαμε από το θέμα όμως.
λέμε για την δημιουργία του κόσμου, όχι για την θρησκεία γενικότερα.

Αντίχριστε.
Λοιπόν πιστεύω πως ο κόσμος ωφήλει την δημιουργία του στη θεωρία του Big Ban.
Ζητήσατε και μία αστεία εκδοχή και θα σας την δώσω αλλά θα σας παρακαλέσω να μην το πείτε πουθενά γιατί είναι άκρως απόρρητο.Εγώ τον δημιούργησα τον κόσμο.Σε κάποια προηγούμενη ζωή μου δεν είχα τι να κάνω και αποφάσησα να δημιουργήσω τον κόσμο.Και ειδού το μεγαλείο μου.Ξέρω τι θα πείτε πως έπρεπε να δουλέψω περισσότερο πάνω στην δημιουργία μου γιατί είναι ένα μπάχαλο.Η αλήθεια είναι πως δεν πρόλαβα να το ολοκληρώσω γιατί με βρήκε το μοιραίο.Τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή. :funny:



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estela
3rd Year
3rd Year
Estela

Number of Posts : 80
Registration Date : 28/05/2011

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Δημιουργία του Κόσμου!   Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 03, 2011 12:50 am

Τ κείμενα της Παλαιάς και της Καινής Διαθήκης είναι γραμμένες για έναν αγράμματο λαό!!!Το έχουν κάνει σαν παραμυθάκι!!!!Πιστεύω ότι ο κόσμος δημιουργήθηκε όπως λέει και η επιστημονική μέθοδος αλλά ο Θεός τα έβαλε να γίνουν κάτι τέτοιο γιατί άμα τ εξηγήσω όλα αυτά που πιστεύω θα μου πάρει 5-6 σελίδες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Η Δημιουργία του Κόσμου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί των Πειραμάτων-
Μετάβαση σε:  
Η Δημιουργία του Κόσμου! - Σελίδα 2 310
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις