Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Μετενσάρκωση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ariadni*
Ξωτικό
Ξωτικό
Ariadni*

Number of Posts : 3072
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Μαρ 12, 2010 10:37 pm

Μετενσάρκωση ή αλλιώς μετεμψύχωση, είναι η θεωρία πως πεθαίνοντας το σώμα μας αφήνει τον υλικό κόσμο και ξαναγεννιέται και πάλι χωρίς να θυμάται γεγονότα από προηγούμενες ζωές. Ωστόσο, πολλές φορές υπάρχουν οι περιπτώσεις των deja vous, μια υποψία πως έχουμε ξαναζήσει αυτή την κατάσταση, έχουμε ξαναδεί ένα σκηνικό αλλά δεν θυμόμαστε από πού... Είναι ένας κύκλος, που συμβαίνει μέχρι η ψυχή να καταλάβει το νόημα της ζωής και να εκπληρώσει τον σκοπό για τον οποίο γεννήθηκε.

Το ερώτημα τώρα είναι...
Εσείς πιστεύετε στην μετενσάρκωση;
Σας έχουν συμβεί ποτέ τα λεγόμενα deja vous ;
Ας ταξιδεψουμε στον κόσμο του άγνωστου και του άπειρου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Μαρ 12, 2010 10:40 pm

Μου εχουν συμβεί απίστευτα πολλές φορες να πω οτι αυτο το εχω ξαναζήσει , και δεν μπορω να το εξυγήσω !!
Ειχα ακούσει μάλιστα οτι ενα αγοράκι έλεγε οτι στην προυγούμενη ζωή του ήταν γυναίκα και οτι θυμόταν τον άντρα και τα παιδιά της ! Και ήταν μόλις 10 χρονών !
Τι να πω δεν ξέρω !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ariadni*
Ξωτικό
Ξωτικό
Ariadni*

Number of Posts : 3072
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Μαρ 12, 2010 11:04 pm

Ακριβώς αυτό Μαρία μου! Χαίρομαι που έθιξες το θέμα του αγοριού.
Ήταν εμφανές πως αυτό το παιδί ειχε υποστεί μεγάλο σοκ από προηγούμενη ζωή του και γι'αυτό το θυμόταν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Natalia
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
Natalia

Number of Posts : 6819
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το σπαθί του Γκρίφιντορ
House: Austerus Austerus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Μαρ 12, 2010 11:08 pm

Nαι , και σίγουρα πιστέυω οτι κάτι υπάρχει αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ariadni*
Ξωτικό
Ξωτικό
Ariadni*

Number of Posts : 3072
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Μαρ 12, 2010 11:49 pm

Είμαι πάντως σίγουρη πως υπάρχει αυτό που λέμε "ο σκοπός της ζωής". Δεν νομίζω οτι γεννιόμαστε για το τίποτα... Και Θεος υπάρχει , πιστεύω πως υπάρχει κάτι πέρα από τη ζωή... Σέφτομαι να κάνω έρευνα πάνω στο θέμα της Μετεμψύχωσης.
Παιδιά, πείτε μου τη γνώμη σας, deja vous που έχετε περάσει. Μπορεί μια τέτοια ιδεα να συμφωνήσει με αυτά που πιστεύει η θρησκεία μας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Laverne de Montmorency
Moderator
Moderator
Laverne de Montmorency

Number of Posts : 1986
Registration Date : 05/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μαρ 14, 2010 3:43 am

Το Deja vu μου έχει συμβεί αρκετές φορές. αι η μετενσάρκωση είναι κάτι που αν και δε συμφωνεί με αυτά που πιστεύει η θρησκεία δεν αποκλείεται κιόλας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28, 2010 9:55 pm

Natalia έγραψε:
Μου εχουν συμβεί απίστευτα πολλές φορες να πω οτι αυτο το εχω ξαναζήσει , και δεν μπορω να το εξυγήσω !!
Ειχα ακούσει μάλιστα οτι ενα αγοράκι έλεγε οτι στην προυγούμενη ζωή του ήταν γυναίκα και οτι θυμόταν τον άντρα και τα παιδιά της ! Και ήταν μόλις 10 χρονών !
Τι να πω δεν ξέρω !!!

Μαρια τωρα με εβαλες σε σκεψεις
Και γω πολλες φορες νομιζω οτι εχω προηγουμενες ζωες και δε μπορω να εξηγησω το γιατι ας πουμε πολλες φορες μου ερχονται εικονες στο μυαλο πολυ αληθεινες αλλα με ασχετους ανθρωπους που δεν τους εχω ξαναδει αλλα νομιζω οτι τους ξερω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28, 2010 10:17 pm

Deja vu έχω περάσει πάρα πολλά.
Αλλά είναι όλα σε σημεία και με πρόσωπα που ξέρω αυτή τη στιγμή.
Δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι πολύ περίεργο...
Ίσως είναι ανάλογα με τον άνθρωπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ariadni*
Ξωτικό
Ξωτικό
Ariadni*

Number of Posts : 3072
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28, 2010 10:18 pm

Έχεις δει πρόσωπα που να μην ξέρεις όταν το βλέπεις και να τα γνωρίζεις στο μέλλον;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Girl In The Mirror
2nd Year
2nd Year
Girl In The Mirror

Number of Posts : 40
Registration Date : 22/03/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28, 2010 10:56 pm

Δεν νομίζω πως τα Deja Vu σχετίζονται με την μετενσάρκωση... Έχουν επιστημονική εξηγηση που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει. Έχω αρκετές φορές δει κατι που μου φαίνεται γνώριμο και νομίζω πως το έχω ξαναδεί ωστόσο η μετενσάρκωση όχι δεν πιστεύω οτι είναι υπαρκτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΔευ Μαρ 29, 2010 8:39 am

Ariadni* έγραψε:
Έχεις δει πρόσωπα που να μην ξέρεις όταν το βλέπεις και να τα γνωρίζεις στο μέλλον;
Όχι ποτέ μου. think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joyce
2nd Year
2nd Year
joyce

Number of Posts : 29
Registration Date : 09/03/2010

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΔευ Μαρ 29, 2010 8:41 am

Girl In The Mirror έγραψε:
Δεν νομίζω πως τα Deja Vu σχετίζονται με την μετενσάρκωση... Έχουν επιστημονική εξηγηση που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει. Έχω αρκετές φορές δει κατι που μου φαίνεται γνώριμο και νομίζω πως το έχω ξαναδεί ωστόσο η μετενσάρκωση όχι δεν πιστεύω οτι είναι υπαρκτή.


συμφωνω απολυτα! απλα μια παρομοια κατασταση σου φαινεται γνωριμη επειδη την περναγες στο παρελθον! αυτο ειναι ολο..... Smile Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ariadni*
Ξωτικό
Ξωτικό
Ariadni*

Number of Posts : 3072
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΔευ Μαρ 29, 2010 8:43 am

Πολύ καλά λοιπόν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H.P. for ever<3
Βέλλα
Βέλλα
H.P. for ever<3

Number of Posts : 549
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 3:45 am

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ψαχτει πολυ στο θεμα της μετενσαρκωσης...και δεν εχω καταληξει αν πιστευω σ'αυτην ή οχι...ειναι σιγουρα παρηγορητικο να ξερεις οτι ενα κομματι σου θα συνεχισει να ζει για παντα ή εστω μεχρι να κλεισει τον κυκλο του...

Οπως ειπα και στο αναλογο τοπικ deja vou μου εχουν συμβει απειρες φορες αλλα τις περισσοτερες φορες αφορουν προσωπα που ειναι στο περιβαλλον μου ετσι κι αλλιως...σπανια θα δω καποιον που μου φαινεται πολυ γνωριμος και παρολα αυτα δεν θυμαμαι απο που...θα μου πειτε μπορει να τον γνωρισα καποια στιγμη και να μην εδωσα βαση αλλα αυτο δεν το συνηθιζω...παντα θυμαμαι προσωπα και που τα εχω ξαναδει...ονοματα και λοιπες πληροφοριες μπορει οχι αλλα προσωπα παντα συγκρατω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Undying Curse
Administrator
Administrator
Undying Curse

Number of Posts : 7462
Registration Date : 29/03/2010

Character sheet
Magic Object: Το χαμένο διάδημα
House: Animus Animus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 4:39 am

Εγώ έχω περάσει πάρα πολλά deja vu αλλά πιστεύω οτι είναι τελείος φυσικό!
Δεν αποκλίω να ύπαρχη μετενσάρκωση αλλά απο την θρησκία μου το καταργώ για εμένα!!!!
Και σίγουρα η ζωή δεν είναι κάτι απλό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΚυρ Μάης 16, 2010 9:52 am

Αυτο το deja vu μου εχει τυχει πολλές φορες αλλα στην μετεμψυχωση δεν πιστευω.
Η ζωη μας ειναι αυτη που ζουμε και τελος. Οταν φυγουμε απο αυτο τον κοσμο απλά θα περιμένουμε την δευτερα παρουσια, δεν μας δινεται 2η και 3η και 4η ευκαιρια για να βρουμε τον σκοπο της ζωης. Το εκανα πολύ θεολογικο??? Παντως αυτο λεει η θρησκεια μας....εγω το πιστευω απολυτα. Ολες οι αποψεις δεκτες παντως. Ο καθένας αποφασιζει μονος του τι πιστευει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Will Of Abyss
Βέλλα
Βέλλα
Will Of Abyss

Number of Posts : 2833
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠεμ Ιουν 10, 2010 8:26 pm

Πώς και δεν έχω ποστάρει εδώ;

Τέλος πάντων, πρόσφατα είδα ένα ανιμέ ( :llol: ) που ένα κομμάτι του αναφερόταν στη μετενσάρκωση.

Αρχικά, έλεγε πως κάθε άνθρωπος/ζώο και γενικά ον, που βρίσκεται κοντά στο Θεό , όταν έρχεται η ώρα να μετενσαρκωθεί, λέει στο Θεό 3 ευχές για να ολοκληρώσει στη ζωή του.

Όταν έρθει στη Γη (χωρίς φυσικά να έχει αναμνήσεις από τις προηγούμενες ζωές, τη συμφωνία με τις ευχές και όλα αυτά) , θα πρέπει να ολοκληρώσει τις ευχές του κι αφού το κάνει, θα πεθάνει ήρεμος.

Αν κατά τη διάρκεια της ζωής του ήταν καλώς άνθρωπος, τότε θα ξαναπάει στον παράδεισο και θα μετενσαρκωθεί πάλι, ίσως σε άνθρωπο, αλλά γενικά σε κάτι ωραίο.
Αν δεν ήταν, θα γίνει φυτό, έντομο, κλπ κλπ, ή και δε θα ξανάρθει καθόλου.


Το θέμα δεν είναι σε τι θα ξανάρθουμε (αν ξανάρθουμε-κάτι που πιστεύω), αλλά τι κάνουμε όσο είμαστε εδώ. wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:07 am

βασικά αυτό είναι λάθος σε μερικά σημεία.
θεωρώ πως το να είσαι ζωο είναι καλύτερο από το να είσαι άνθρωπος, οπότε δεν μπορώ να το δεχτώ σαν τιμωρία. Μετενσάρκωση 790967
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:15 am

εγω πάλι θεωρω οτι ολα τα πλάσματα στην γη ειναι ισα (εκτος απο τους λύκους που καλυτερα να μην μιλησω....) ακομα και τα φυτα. Γι' αυτο και δεν μπορω να πιστεψω σε αυτο το πραγμα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:17 am

βασικά όλα είναι ίσα εκτός απ' τους ανθρώπους. Μετενσάρκωση 790967
εμείς είμαστε κατώτεροι. και αυτό επειδή θεωρούμε πως είμαστε ανώτεροι. μας στέλνει στον πάτο από μόνο του αυτό.

αν και η Ρεα δεν εννοούσε πως αυτό είναι το σωστό νομίζω... απλά έδωσε ένα παράδειγμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:21 am

ναι δεν εννοω αυτο. Σαν θεωρια το σχολιασα. Τωρα αυτο με τις ευχες με μπερδεψε λιγο.....πως τις πραγματοποιεις αν δεν τις θυμασαι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:24 am

μα ακριβώς αυτό είναι το ποιντ του ανιμε προφανώς. Μετενσάρκωση 790967
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 1:28 am

α.... shy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Will Of Abyss
Βέλλα
Βέλλα
Will Of Abyss

Number of Posts : 2833
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 7:23 am

The Prince of Silence έγραψε:
βασικά όλα είναι ίσα εκτός απ' τους ανθρώπους. Μετενσάρκωση 790967
εμείς είμαστε κατώτεροι. και αυτό επειδή θεωρούμε πως είμαστε ανώτεροι. μας στέλνει στον πάτο από μόνο του αυτό.

αν και η Ρεα δεν εννοούσε πως αυτό είναι το σωστό νομίζω... απλά έδωσε ένα παράδειγμα.
O άνθρωπος δεν είναι ανώτερος, απλά έχει λογική. Μετενσάρκωση 75213 Αυτή είναι η βάση. Μετενσάρκωση 355887
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Μετενσάρκωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετενσάρκωση   Μετενσάρκωση Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10, 2010 8:26 am

Will Of Abyss έγραψε:
The Prince of Silence έγραψε:
βασικά όλα είναι ίσα εκτός απ' τους ανθρώπους. Μετενσάρκωση 790967
εμείς είμαστε κατώτεροι. και αυτό επειδή θεωρούμε πως είμαστε ανώτεροι. μας στέλνει στον πάτο από μόνο του αυτό.

αν και η Ρεα δεν εννοούσε πως αυτό είναι το σωστό νομίζω... απλά έδωσε ένα παράδειγμα.
O άνθρωπος δεν είναι ανώτερος, απλά έχει λογική. Μετενσάρκωση 75213 Αυτή είναι η βάση. Μετενσάρκωση 355887

Καταστροφική λογική αν θες την γνώμη μου.Πάντως δεν ξέρω αν υπάρχει.Υπάρχουν φιλόσοφοι όπως ο Πλάτωνας και θρησκείες όπως ο Ινδουισμός που υποστηρίζουν τέτοιες απόψεις αλλά τα κίνητρά τους ήταν να απομακρύνουν τον κόσμο από την εγκληματικότητα και να του δώσουν την ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο.Δεν ξέρω αν χρειάζομαι μια τέτοια πίστη και ιδεολογία.Στο κάτω κάτω αν δεν είσαι ικανός να βρεις τον προορισμό σου στην πρώτη ζωή θα τον βρεις σε κάποια άλλη δεν νομίζω. :ts:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μετενσάρκωση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Παραίσθησης-
Μετάβαση σε:  
Μετενσάρκωση 310
Forumgreek.com | Roleplay forums | Fantasy | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις