Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
eilin
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
eilin

Number of Posts : 1303
Registration Date : 25/02/2010

Character sheet
Magic Object: Τα Δακτυλίδια της Δύναμης
House: Animus Animus

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 12:17 am

δεν μπορεις να φανταστεις τι εχω ακουσει... και ειπαμε δεν πιστεψα οτι απο νομισματα δημιουργηθηκαν ηλεκρομαγνητικα κυματα (δεν ειμαι και ξανθια) αλλα ειπα καλου κακου να πω την γνωμη μου πανω σε αυτο :lol!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 5:42 am

The Prince of Silence έγραψε:
ρε σεις... η Νεφέλι(σαν οριγκιναλ Σαϊλέντιουμ) είπε μια απίθανη άποψη, γεμάτη φαντασία, που σίγουρα δεν πιστεύει πως είναι αλήθεια. :llol:
Ελεος δηλαδή... μην μου πείτε πως το πιστέψατε? :konfus:

Ευχαριστώ αγαπητέ Μάριε.:llol: Να θυμηθώ να γράψω αφιέρωση σε κάποιο παραμύθι που θα γράψω.:llol:

eilin έγραψε:
δεν μπορεις να φανταστεις τι εχω ακουσει... και ειπαμε δεν πιστεψα οτι απο νομισματα δημιουργηθηκαν ηλεκρομαγνητικα κυματα (δεν ειμαι και ξανθια) αλλα ειπα καλου κακου να πω την γνωμη μου πανω σε αυτο :lol!:
Βρε παιδιά! Βρε παιδιά!
Πλακίτσα κάνω! lolll :funny:
Εγώ πιστεύω (επαναλαμβάνομαι, ναι :llol: ) πως εκείνη η περιοχή μπορεί απλά να έχει ηλεκτρομαγνητικά κύματα.
Α, έχω και μια καινούργια θεωρία. Να την πω; lolll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 5:43 am

Για πες!!! Ειμαι περιεργη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 6:07 am

Λοιπόν, φανταστείτε να υπήρξε εκείνη η συγκεκριμένη περιοχή ένα χρηματορυχείο: Πετρέλαιο, εξαιρετική αλιεία και διάφορα τέτοια. Οι Αμερικάνοι εκείνης της εποχής, μόλις το ανακαλύπτουν, αποφασίζουν να φτιάξουν ένα μύθο, για να μην επιτρέψουν στους άλλους λαούς να εκμεταλευτούν τον πλούτο που υπήρχε εκεί.
Και ο μύθος έχει φτάσει μέχρι σήμερα, μαζί με διάφορα ψευδή ίσως περιστατικά.
Τελείωσα. :llol:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 6:11 am

Πραγματικά τα πιστευεις αυτα που λες???

Δεν δικαιολογουνται οι εξαφανισεις. Και πες οτι τα βομβαρδιζουν οι Αμερικάνοι. Πως γινεται και εχουν βρεθει ανεθικτα τα πλοια και εξαφανισμένο το πλήρωμα??? Ε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 6:21 am

Αχ... πόσο θα ήθελα να μπορούσατε να καταλάβετε και εσείς αυτά που λεει η Σοφή....

Νέφι έγραψε:
Λοιπόν, φανταστείτε να υπήρξε εκείνη η συγκεκριμένη περιοχή ένα χρηματορυχείο: Πετρέλαιο, εξαιρετική αλιεία και διάφορα τέτοια. Οι Αμερικάνοι εκείνης της εποχής, μόλις το ανακαλύπτουν, αποφασίζουν να φτιάξουν ένα μύθο, για να μην επιτρέψουν στους άλλους λαούς να εκμεταλευτούν τον πλούτο που υπήρχε εκεί.
Και ο μύθος έχει φτάσει μέχρι σήμερα, μαζί με διάφορα ψευδή ίσως περιστατικά.
Τελείωσα. :llol:

Πραγματικά Νεφέλη σε παω πολύ... μοιάζουμε!


Go go Νεφέλη!

Να σου πω μια καλύτερη? εκεί είναι η χαμένη Ατλαντίδα, και όλα τα καράβια που περνάνε την ανακαλύπτουν και μένουν εκεί... ε? ε?
Το ναυάγιο και τα λοιπά είναι για ξεκάρφωμα....
Επίσης, έχουν ανθρώπους ΚΑΙ στις Αμερικάνικες υπηρεσίες, έτσι ώστε να κάνουν τα στραβά μάτια.
Μην σου πω είναι και ο Χαρδαβέλας δικός τους... think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 6:30 am

Πειτε καλε κάτι σοβαρο!!!

Πριν αρχισω τις εικασιες μου με τους Βολτουρι γιατι μετα δεν με σταματάει τιποτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 17, 2010 7:38 am

The Prince of Silence έγραψε:
Αχ... πόσο θα ήθελα να μπορούσατε να καταλάβετε και εσείς αυτά που λεει η Σοφή....

Νέφι έγραψε:
Λοιπόν, φανταστείτε να υπήρξε εκείνη η συγκεκριμένη περιοχή ένα χρηματορυχείο: Πετρέλαιο, εξαιρετική αλιεία και διάφορα τέτοια. Οι Αμερικάνοι εκείνης της εποχής, μόλις το ανακαλύπτουν, αποφασίζουν να φτιάξουν ένα μύθο, για να μην επιτρέψουν στους άλλους λαούς να εκμεταλευτούν τον πλούτο που υπήρχε εκεί.
Και ο μύθος έχει φτάσει μέχρι σήμερα, μαζί με διάφορα ψευδή ίσως περιστατικά.
Τελείωσα. :llol:

Πραγματικά Νεφέλη σε παω πολύ... μοιάζουμε!


Go go Νεφέλη!

Να σου πω μια καλύτερη? εκεί είναι η χαμένη Ατλαντίδα, και όλα τα καράβια που περνάνε την ανακαλύπτουν και μένουν εκεί... ε? ε?
Το ναυάγιο και τα λοιπά είναι για ξεκάρφωμα....
Επίσης, έχουν ανθρώπους ΚΑΙ στις Αμερικάνικες υπηρεσίες, έτσι ώστε να κάνουν τα στραβά μάτια.
Μην σου πω είναι και ο Χαρδαβέλας δικός τους... think

Ε, σε παραδέχομαι! Έγραψες!!

Milady D' Hiver έγραψε:
Πραγματικά τα πιστευεις αυτα που λες???

Δεν δικαιολογουνται οι εξαφανισεις. Και πες οτι τα βομβαρδιζουν οι Αμερικάνοι. Πως γινεται και εχουν βρεθει ανεθικτα τα πλοια και εξαφανισμένο το πλήρωμα??? Ε???

Είπα εγώ ότι έγιναν εξαφανίσεις;
Μύθος! Θα μπορούσαν ΟΛΑ αυτά που ακούμε σήμερα να είναι μύθος!



Milady D' Hiver έγραψε:
Πειτε καλε κάτι σοβαρο!!!

Πριν αρχισω τις εικασιες μου με τους Βολτουρι γιατι μετα δεν με σταματάει τιποτα!!!



Σοβαρό, ε; Θα ψάξω μήπως βρω κάτι. Αν και το προηγούμενο που ανέφερα είναι ότι πιο σοβαρό έχω στο ρεπερτόριο. :llol: :angel 2:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 2:18 am

Δεν ανεφερες εσυ εξαφανισεις το ξερω ομως εγω. Οπως ειπα στην αρχη το ειχα ωαξει το θεμα και εχω την εντυπωση οτι εχει συμβει κατι τετοιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 2:26 am

εγώ πάλι νομίζω πως έχει δίκαιο η Νεφέλι...
μύθος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 6:24 am

1) Σκέψου αγαπητή Μαρίνα: Τέλος Β' παγκοσμίου πολέμου (τότε ξεκίνησε ο μύθος) και οι Αμερικάνοι βρίσκουν μια απίστευτα μεγάλη πηγή πλούτου. Θέλουν να την αξιοποιήσουν, έτσι σκαρφίζονται αυτή την ιστορία με τις εξαφανίσεις. Αν έγιναν δηλώσεις, θα μπορούσαν να είναι εξαγορασμένες.
2)Μια θεωρία του αδερφού μου, που με την άδειά του σκέφτηκα να δημοσιεύσω.
Αρχή Ψυχρού Πολέμου. Οι Αμερικάνοι έχουν επιδοθεί σε έναν τεχνολογικό και ψυχολογικό πόλεμο με τους Ρώσους. Κάθε νέα ανακάλυψη στον τομέα του οπλισμού, και ιδίως του πυρηνικού, θα έδινε ένα σαφέστατο προβάδισμα στη μία ή την άλλη πλευρά. Υπό αυτό το πρίσμα δε θα φαινόταν παράλογο οι Αμερικάνοι να έχουν μια δικιά τους υποθαλάσσια βάση κάπου στην περιοχή που αποκαλούμε "Τρίγωνο των Βερμούδων" και να εφεύρουν όλο αυτό το μύθο προκειμένου να διαφυλάξουν την περιοχή (και την πυρηνική τους βάση).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 6:41 am

βασικά αυτό που λες είναι άλλος μύθος. με "το κρυμμένο εργαστήριο".
Area 51... τσέκαρε το... Very Happy ... είναι και αυτό ωραία πηγή σεναρίων!
βέβαια, δεν είν΄κακή η ιδέα να μπλέκεις πολλούς μύθους... think
λοιπόν! εγώ πάλι επιμένω για την Ατλαντίδα! snob
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 7:55 am

Mμμμμ.... ολα μπορουν να ειναι. Αλλα εξαγωρασμενες οι εξαφανισεις αμερικανικών αεροπλάνων. Με ανθρωπους μεσα? Γιατι?? Βεβαια, αυτοι δεν εχουν ουτε ιερο ουτε οσιο οποτε υπο αυτην την αποψη ταιριαζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 8:01 am

Έρχεσαι στα λόγια μου! Smile
Το κέρδος θα ήταν πολύ μεγάλο για να το χάσουν, και θα μπορούσαν να επιστρατεύσουν όλα τα μέσα. :|

The Prince of Silence έγραψε:
βασικά αυτό που λες είναι άλλος μύθος. με "το κρυμμένο εργαστήριο".
Area 51... τσέκαρε το... Very Happy ... είναι και αυτό ωραία πηγή σεναρίων!
βέβαια, δεν είν΄κακή η ιδέα να μπλέκεις πολλούς μύθους... think
λοιπόν! εγώ πάλι επιμένω για την Ατλαντίδα! snob

1) Ουπς. shy
2) Να πας με τη Μάρσυ και τη Ναταλία. Να την ανακαλύψετε! lolll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milady D' Hiver
Μεταμορφωμάγος
Μεταμορφωμάγος
Milady D' Hiver

Number of Posts : 2223
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 9:28 pm

Οχι μπορει η περιοχη 51 να ειναι εκει. Ολα αυτα που εχουμε πει (εκτος απο τα χρυσα νομισματα) ταιριαζουν νομιζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stolenblood
2nd Year
2nd Year
stolenblood

Number of Posts : 33
Registration Date : 10/06/2010

Character sheet
Magic Object: Τα Δακτυλίδια της Δύναμης
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 10, 2010 5:30 am

πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει εκεί κάτω...πάντως μυ φαίνεται πιο πιθανή η εξήγηση με τα ηλεκτρομαγνιτικά φαινόμενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10, 2010 8:58 am

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει στην περιοχή αυτή και εξαφανίζονται πλοία και αεροπλάνα πάντως κάτι υπάρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer
5th Year
5th Year
Dreamer

Number of Posts : 166
Registration Date : 28/08/2010

Character sheet
Magic Object: Αληθειόμετρο
House:

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 29, 2010 8:00 pm

Ισος να μην ειναι ολοκληρη η ατλαντήδα αλλα εν αμερος της και για τις εξαφανησης να φτέει
καποιο εχασμενο αμυντηκο συστημα ή καποιο αλλο εξεληγμένω όπλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PowerOfDark
Druis


Number of Posts : 4
Registration Date : 31/08/2010

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 31, 2010 9:13 pm

παιδια το διαβασα σε μια ιστοσελιδα που ελεγε οτι απο το βυ8ο βγαινουν τεραστιες φουσκες φυσικου αεριου (παρα πολυ μεγαλες,μεγαλυτερες απο πλοια)με αποτελεσμα να τα κουκουλωνουν και να βυθιζονται.τα αεροπλανα δεν ξερω γτ πεφτουν παντως αυτο που λεω ειναι σιγουρο το διαβασα απο εγκυρη πηγη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark...Alchemist...
8th Year
8th Year
Dark...Alchemist...

Number of Posts : 309
Registration Date : 15/04/2010

Character sheet
Magic Object: Το Κοφτερό Μαχαίρι
House: Austerus Austerus

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 3:49 am

Ρε σεις, εχετε σκεφτει πως ισως αφου εξαφανιστικε το τερος του λοχ νες να μεταφερθηκε εκει με την υπολιπη φαμιλια του, και οποτε περναει απο εκει τιποτα, να το κραταν για σουβενιρ...? :llol: Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 9:16 am

Dark...Alchemist... έγραψε:
Ρε σεις, εχετε σκεφτει πως ισως αφου εξαφανιστικε το τερος του λοχ νες να μεταφερθηκε εκει με την υπολιπη φαμιλια του, και οποτε περναει απο εκει τιποτα, να το κραταν για σουβενιρ...? :llol: Cool

Η αλήθεια είναι πως είναι η τελευταία σκέψη που μου πέρασε από το μυαλό.
Ίσως να υπάρχει πετρέλαιο ή φυσικό αέριο και για αυτό δημιούργησαν την όλη ιστορία για να το αποκρύψουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PowerOfDark
Druis


Number of Posts : 4
Registration Date : 31/08/2010

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01, 2010 9:51 am

na rotisw?egw ti eipa prin ligo?????????????????
PowerOfDark έγραψε:
παιδια το διαβασα σε μια ιστοσελιδα που ελεγε οτι απο το βυ8ο βγαινουν τεραστιες φουσκες φυσικου αεριου (παρα πολυ μεγαλες,μεγαλυτερες απο πλοια)με αποτελεσμα να τα κουκουλωνουν και να βυθιζονται.τα αεροπλανα δεν ξερω γτ πεφτουν παντως αυτο που λεω ειναι σιγουρο το διαβασα απο εγκυρη πηγη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Starlight
Administrator
Administrator
Starlight

Number of Posts : 4810
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 02, 2010 6:27 am

Σπόιλερ:

Έχω καινούργια θεωρία. :llol:.Υπάρχουν πειρατές για τα πλοία και αεροπειρατές για τα αεροπλάνα. lolll. Κλέβουν ότι κουβαλάνε τα Μ.Μ. και τα κρατάνε. Το πλοίρωμα το σκοτώνουν για να μην υπάρχουν μάρτυρες. lolll
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Annabeht
Druid
Druid
Annabeht

Number of Posts : 2308
Registration Date : 28/06/2010

Character sheet
Magic Object: Χρονομηχανή
House: Austerus Austerus

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 05, 2010 9:09 am

Starlight έγραψε:
Σπόιλερ:

Έχω καινούργια θεωρία. :llol:.Υπάρχουν πειρατές για τα πλοία και αεροπειρατές για τα αεροπλάνα. lolll. Κλέβουν ότι κουβαλάνε τα Μ.Μ. και τα κρατάνε. Το πλοίρωμα το σκοτώνουν για να μην υπάρχουν μάρτυρες. lolll

Είναι και αυτό μια σκέψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estela
3rd Year
3rd Year
Estela

Number of Posts : 80
Registration Date : 28/05/2011

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Silentium Silentium

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...   Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29, 2011 10:39 pm

Εγώ διάβασα κάπου ότι υπάρχει φυσικό αέριο που όταν βγαίνει προκαλεί κενά νερού και αέρος!!!Αλλά το φαινόμενο που πιάνουν από τη μία στιγμή στην άλλη έρχονται καταιγίδες και άλλα τέτοια!!!Αυτό με τις πυξίδες εξηγείται γιατί εκεί που βρίσκεται το τρίγωνο λένε ότι οι είναι ο αληθινός βορράς και οι πυξίδες τρελαίνονται γιατί δεν μπορούν να δείξουν τον βορρά αφού είναι ήδη εκεί!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Το Τρίγωνο των Βερμούδων ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Παραίσθησης-
Μετάβαση σε:  
Το Τρίγωνο των Βερμούδων ... - Σελίδα 2 310
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις