Nautilus Academy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nautilus Academy

Σαλπάρετε στον κόσμο της φαντασίας
 
ΦόρουμLatest imagesΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή
Καλωσήρθες Επισκέπτης

Μοιραστείτε | 
 

 Βαμπιρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Will Of Abyss
Βέλλα
Βέλλα
Will Of Abyss

Number of Posts : 2833
Registration Date : 03/02/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 20, 2010 12:56 am

Γιατί κακός Μάριε; Κι εγώ κάτι τέτοια λέω, απλά με άλλον τρόπο. lolll

Ας μην πιστεύουμε όταν μας λένε. Βαμπιρ - Σελίδα 2 75213 Έστω και γι' αυτό το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevia
Νεκρομαντης
Νεκρομαντης
Erevia

Number of Posts : 728
Registration Date : 15/02/2010

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 20, 2010 2:55 am

anastasia_potter έγραψε:
Εγώ σε ένα βιβλίο που διάβασα για τους Βρικόλακες λέει ότι η Ελλάδα έχει τους περισσότερους βρικόλακες και ειδικά τα νησιά του Αιγαίου είναι γεμάτα βρικόλακες που βγαίνουν κάθε βράδυ στης 12 τα μεσάνυχτα όμως στη Σαντορίνη δεν βγαίνουν πότε το Σάββατο, στην Πρέβεζα δεν βγαίνουν ποτέ την Κυριακή, στην Τήνο δεν βγαίνουν ποτέ Παρασκευή, στη Σέριφο δεν βγαίνουν ποτέ την Τρίτη εκτός κι αν είναι Τρίτη και 13 τότε κάνουν γλέντι ενώ στην Κάλυμνο τους αρέσει να βγαίνουν τις κρύες χειμωνιάτικες νύχτες

Léonie έγραψε:
Ε, ναι, γιατί έχουν και προτιμήσεις τα vampires....

The Cursed Prince έγραψε:
να φανώ κακός και να πω πως κάτι τέτοια τα λεει μόνο ο Χαρδαβέλας? :angel 2:
Ψυχραιμίααααααααα.
Αυτά είναι λαϊκές παραδόσεις. Δεν μας είπε κανείς να τις πιστέψουμε, αλλά δεν κάνει κακό να ξέρουμε τα έθιμα και τις παραδόσεις του λαού μας...
Εγώ τουλάχιστον που ασχολούμαι τις βρίσκω το λιγότερο ενδιαφέρουσες και δεν τις κρίνω ως σωστές ή λανθασμένες. Ούτε με νοιάζει να κρίνω wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anastasia Voegele
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
Anastasia Voegele

Number of Posts : 609
Registration Date : 13/03/2010

Character sheet
Magic Object: Χρυσή Μπάλα
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 20, 2010 3:25 am

BASILIKI έγραψε:
Μιλας σοβαρα...???Πρωτη φορα το ακουω αυτο...???? δεν το ηξερα..!! μηπως θυμασε το βιβλιο πθ το διαβασες......????
Λέγεται "Βρικόλακες" έχει μέσα την ιστορία των Βαμπίρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28, 2010 9:50 pm

Παιδια ολοι θα θελαμε να υπαρχουν βρυκολακες οπως θα θελαμε να υπαρχουν και μαγοι και νεραιδες και υπογρυπες κτλ αλλα οσο και να παλευουμε και να χτυπιομαστε δεν υπαρχουν γιατι πολυ απλα ζουμε σε ενα κοσμο που ολα ειναι προκαθορισμενα να ειναι μονοτονα και φυσιολογικα.... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emma Rosefall
4th Year
4th Year
Emma Rosefall

Number of Posts : 102
Registration Date : 30/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 30, 2010 11:05 am

Το καλύτερό μου θέμα... Very Happy

Εγώ δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχουν βρικόλακες ή όχι, αλλά θα ήμουν πολύ χαρούμενη αν υπήρχαν. Τώρα για το πού ξεκίνησε όλο αυτό το πράγμα... Υπάρχουν πολλά σενάρια και πολλές δοξασίες. Η πορφυρία και η λύσσα είναι πιθανοί λόγοι που άρχισαν να λέγονται πράγματα για βρικόλακες... Επίσης, φαντάζομαι ότι γνωρίζετε για τον Βλαντ Ντράκουλα, ή "Τέπες" (=παλουκωτής) που λεγόταν ότι έπινε το αίμα των εχθρών του. Μια άλλη αληθινή ιστορία ήταν η Ματωμένη Κόμισσα, η Ελίζαμπεθ Μπάθορυ, η οποία έκανε μπάνιο στο αίμα νεαρών γυναικών και το έπινε για να διατηρηθεί η ομορφιά και η νεότητά της.
Ο φόβος των ανθρώπων να αποδεχτούν το θάνατο ήτανε, πιστεύω, αυτό που δημιούργησε τους βρικόλακες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 30, 2010 9:57 pm

θα σου άρεσε να υπήρχαν κάποια πλάσματα που να ήθελαν να σου ρουφήξουν το αίμα και να σε αφήσουν νεκρή? think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emma Rosefall
4th Year
4th Year
Emma Rosefall

Number of Posts : 102
Registration Date : 30/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 30, 2010 10:05 pm

Ναι, έτσι νομίζω. Very Happy Αν ερχόταν κανένας καταπάνω μου θα του έλεγα να με κάνει σαν αυτόν... Τώρα το αν θα με άκουγε είναι άλλο ζήτημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H.P. for ever<3
Βέλλα
Βέλλα
H.P. for ever<3

Number of Posts : 549
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 3:28 am

Εχω διαβασει απειρες ιστοριες και εχω παρακολουθησει πολλα ντοκιμαντερ γυρω απο την υπαρξη των βρικολακων...ολα αυτα που αναφερετε τα γνωριζω και εγω και εξηγουν ικανοποιητικοτατα πως ξεκινησαν ολοι οι μυθοι για τους βρικολακες...

Η αληθεια ειναι πως δεν πιστευω ουσιαστικα μεσα μου οτι κατι τετοιο ειναι υπαρκτο αλλα δεν μπορω και να το αποκλεισω παντελως...παντα αναρωτιομουν εαν θα ηταν δυνατο να υπαρχουν ενα σωρο αλλα πλασματα που ζουν γυρω μας χωρις εμεις να τα αντιλαμβανομαστε...να ειμαστε κατι σαν τους μαγκλ στον κοσμο του χαρι...οσο παιδιαστικο και αν ακουγεται αυτο κανεις δεν μπορει να βαλει το χερι του στην φωτια οτι δεν ζουμε απλα μεσα στην αγνοια μας...

Ειδικα πλασματα σαν τους βρικολακες θα μπορουσαν καλλιστα να κρυψουν την υπαρξη τους και αν εχουν ανεπτυγμενη ευφυια να διαλεγουν ετσι τα θυματα τους ωστε να μην αποκαλυπτονται...ποσοι ανθρωποι υπαρχουν σ'αυτον τον κοσμο που κανεις δεν θα προσεχε την εξαφανιση τους...??

Δεν ξερω αν ποτε θα αλλαξουν τα δεδομενα και θα βγουν στην επιφανεια πραγματα που κανεις μας δεν πιστευε οτι υπαρχουν...αλλα αν για παραδειγμα αποκαλυφθει οτι υπαρχουν μαγοι κτλ καλυτερα να μην ζω για να τ'ακουσω...θα απογοητευτω πολυ που δεν θα ειμαι και εγω κατι παραπανω απο ανθρωπος... :lol!: :lol!:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevia
Νεκρομαντης
Νεκρομαντης
Erevia

Number of Posts : 728
Registration Date : 15/02/2010

Character sheet
Magic Object: Αντούριλ
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 6:33 am

H.P. for ever<3 έγραψε:
Ειδικα πλασματα σαν τους βρικολακες θα μπορουσαν καλλιστα να κρυψουν την υπαρξη τους και αν εχουν ανεπτυγμενη ευφυια να διαλεγουν ετσι τα θυματα τους ωστε να μην αποκαλυπτονται...ποσοι ανθρωποι υπαρχουν σ'αυτον τον κοσμο που κανεις δεν θα προσεχε την εξαφανιση τους...??
Μήπως έχεις διαβάσει ή παίξει Vampire The Masquerade? shock shock
Εκεί λειτουργεί έτσι το σύστημα, τα βαμπίρ χρησιμοποιούν τη Μεταμφίεση για να κρύβονται από τους θνητούς και κινούν τα νήματα μεγάλων πραγμάτων από το παρασκήνιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emma Rosefall
4th Year
4th Year
Emma Rosefall

Number of Posts : 102
Registration Date : 30/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 8:16 am

Ή όπως κάνουν στο Vampire Knight, να σκηνοθετούν το θάνατό τους και μετά να λένε πως είναι συγγενείς με τον νεκρό... llol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H.P. for ever<3
Βέλλα
Βέλλα
H.P. for ever<3

Number of Posts : 549
Registration Date : 14/03/2010

Character sheet
Magic Object: Αόρατος Μανδύας
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 19, 2010 7:03 am

Οχι δεν εχω παιξει κατι τετοιο...ουτε καν ακουστα δεν το ειχα βασικα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emily
3rd Year
3rd Year
emily

Number of Posts : 54
Registration Date : 06/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρυσή Μπάλα
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 25, 2010 3:27 am

θα μου αρεσε πολυ αν υπηρχαν βρικολακεσ και ιδικα αν εμιαζαν με τον εντουαρτ.δεν ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν αλλα ποτε δεν ξερισ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 25, 2010 6:03 am

Να ξεκαθαρισουμε κατι ο Εντουαρτ δεν ειναι βρικολακας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anastasia Voegele
Μαγος/ Μαγισσα
Μαγος/ Μαγισσα
Anastasia Voegele

Number of Posts : 609
Registration Date : 13/03/2010

Character sheet
Magic Object: Χρυσή Μπάλα
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 25, 2010 6:06 am

Και τι είναι?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Half-Blood Princess
Λυκανθρωπος
Λυκανθρωπος
The Half-Blood Princess

Number of Posts : 5241
Registration Date : 10/02/2010

Character sheet
Magic Object: Πέτρα της Ανάστασης
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 25, 2010 6:45 am

Φρικιο Ελα ντε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramoria
Ζωομάγος
Ζωομάγος
paramoria

Number of Posts : 584
Registration Date : 21/03/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Απρ 25, 2010 7:41 am

Βρικόλακας είναι αλλά χορτοφάγος βρικόλακας. δηλαδή επέλεξε να μην πείνει το αίμα των ανθρώπβν αλλά μόνο των ζώων και να προσπαθεί να ζει όσο ποιο φυσιολογικά μπορεί!!!!Για περεταίρω ερωτήσεις ακούω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pureblood Nightmare
Ερπετοφωνος
Ερπετοφωνος
Pureblood Nightmare

Number of Posts : 1016
Registration Date : 27/03/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 26, 2010 2:42 am

Ειναι ενα τιποτα με μπολικο καθολου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramoria
Ζωομάγος
Ζωομάγος
paramoria

Number of Posts : 584
Registration Date : 21/03/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 26, 2010 3:34 am

Ναι όμως θυσιάζεται μέρα με την μέρα για αυτήν την μπέλλα και εκείνη τίποτα.....δηλδή δεν σας δείνχει πόσο ανηδιοτελής είναι αυτό το πλάσμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 26, 2010 4:59 am

σαν χαρακτήρας ο Edward είναι συμπαθιτικός... γενικά οι χαρακτήρες του βιβλίου είναι οκ. Στην έκφραση τα χαλάμε... τέλος πάντων. Δεν είναι ανάγκη να μετατρέψουμε ΚΑΙ αυτό το τόπικ σε καβγά twilight.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramoria
Ζωομάγος
Ζωομάγος
paramoria

Number of Posts : 584
Registration Date : 21/03/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 26, 2010 8:39 am

Δεν θέλω να το μετατρέψω σε καυγά απλά θέλω να μάθω τι ακριβός δεν σας αρέσει να ψαχτώ κι εγώ μήπως έχω κανένα λάθος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Cursed Prince
Druid
Druid
The Cursed Prince

Number of Posts : 6164
Registration Date : 02/02/2010

Character sheet
Magic Object: Το βιβλίο του Ημίαιμου Πρίγκιπα
House: Silentium Silentium

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 26, 2010 8:45 am

υπάρχουν άλλα τόπικ για το θέμα όμως... wink
αλλά για να λήξει εδώ το θέμα... το πρόβλημα που έχω εγώ με το βιβλίο είναι παραπάνω για λόγους έκφρασης...
Τώρα το πρόβλημα που έχω με τους "fans" είναι άλλο... δεν είναι της παρούσης όμως.

είπαμε. επιστροφή στο θέμα. το επόμενο άσχετο ποστ διαγράφετε. (μέσα και τα δικά μου :llol: )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alex Dreamwalker
2nd Year
2nd Year
Alex Dreamwalker

Number of Posts : 39
Registration Date : 10/05/2010

Character sheet
Magic Object: Καθρέφτης του Εριζεντ
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 11:48 pm

Κατά τη γνώμη μου τα πάντα είναι δυνατά...μπορεί και ναυπάρχουν....μπορεί και όχι ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για κάτι...Αυτό που λένε, πως αφού δεν τους έχουμε δει δεν υπάρχουν, δεν ισχύει...Υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν έχουμε δει αλλά είμαστε σίγουροι ότι υπάρχου..Ας πούμε τα συναισθήματα..θα μου πείτε αυτά τα νιώθουμε...αλλά όχι όλοι...μπορεί καποιος στη ζωη του να μην ΄χει νιώσει μίσος...΄λοιπόν επειδή σπαμάρω κατά κάποιο τρόπο, αυτό που θέλω να πω είναι πως πιστεύω οτί υπάρχουν όχι λόγω του twilight αλλά επεδή όλα είναι δυνατά. Εμείς οι άνθρωποι είμαστε τα πιο ηλίθια πλάσματα στο σύμπαν..θα είναι πολύ εύκολο για κάποιον να κρυφτεί από εμάς...μάλλον πρέπει να το σκεφτούμε όλοι (και εγώ γτ μπορει και να κάνω λάθος) λίγο πιο βαθιά το θέμα.. think think think think
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emily
3rd Year
3rd Year
emily

Number of Posts : 54
Registration Date : 06/04/2010

Character sheet
Magic Object: Χρυσή Μπάλα
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 3:03 am

μπορει να υπαρχουν ποιοσ ξερει και πωσ ν καταλαβεισ εναν βρικολακα τωρα αυτοι κριβονται συννεχια :007:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramoria
Ζωομάγος
Ζωομάγος
paramoria

Number of Posts : 584
Registration Date : 21/03/2010

Character sheet
Magic Object: Προφητεία
House: Austerus Austerus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 23, 2010 8:18 am

Βασικά εγώ πιστεύω ότι αν υπάρχουνε θα κάνουνε τα πάντα για να μοιάζουνε φυσιολογικοί και για να μην κοινήσουν καμία υποψία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emma Rosefall
4th Year
4th Year
Emma Rosefall

Number of Posts : 102
Registration Date : 30/03/2010

Character sheet
Magic Object: Κιβωτός των στοχασμών
House: Animus Animus

Βαμπιρ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βαμπιρ   Βαμπιρ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 23, 2010 1:58 pm

Βασικά, πρέπει να λάβουμε υπόψιν ότι μιλάμε για πλάσματα που έχουν ζήσει πολύύύύύ, έχουν μεγάλη δύναμη, και το κυριότερο, λογική. Συνεπώς, επικίνδυνα πλάσματα. Και το πιο πιθανό θα ήταν να κρύβονται, λόγω του ότι θα είχαν την ίδια εμφάνιση για χρόοόόόνια. Και κρυμένοι στις σκιες, σίγουρα θα επιτίθονταν σε ανθρώπους. Ζουν από αίμα, άλλωστε. Εκτός αν έπιναν μόνο από ζώα, αφού θα ήξεραν ότι οι επιθέσεις σε ανθρώπους θα κινούσαν υποψίες. Άρα, και να υπάρχουν, χριστό δεν θα καταλαβαίναμε. Με νοημοσύνη και δύναμη ανώτερες από εμάς, σιγά μην κάτσουν να τους βρούμε... Που το πιο πιθανό θα ήταν να αρχίσουμε να τους κυνηγάμε και να τους σκοτώνουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βαμπιρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nautilus Academy :: Ναυτιλος II :: Τα Νησιά :: Τα Νησιά της Γνώσης :: Το Νησί της Παραίσθησης-
Μετάβαση σε:  
Βαμπιρ - Σελίδα 2 310
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις